"גם עבור ריאל מדריד לא אמכור את השבת"

בשל אמונתו הדתית החליט שניר גואטה לעזוב את ליגת העל וישחק העונה בקרית מלאכי: "בורא עולם חשוב יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט ודאבל פס  22.07.11 - 12:38
"בורא עולם חשוב מכדורגל", גואטה
"בורא עולם חשוב מכדורגל", גואטה

תחילת כתבה

אנשים שמוותרים על כסף והכרה בשביל ערכים ואמונות הם מצרך נדיר בימים אלה. שניר גואטה הוא אחד כזה. מי שהפך לאחד השחקנים הבולטים במכבי נתניה כבר בגיל צעיר ומשם המשיך לאשקלון, יבלה בעונה הקרובה על המגרשים בנתיבות, השקמה וערד. הסיבה לכך נעוצה באמונתו הדתית. גואטה החליט לוותר על הקריירה בליגת העל, מכיוון שמחזורי המשחקים נערכים בשבת ובחר בקרית מלאכי מליגה א' דרום, שם המפגשים מתקיימים בימי שישי.

"היו לי הצעות משתי הליגות הראשונות אבל החלטתי שאני לא מחלל את השבת יותר", התייחס גואטה לסיטואציה שנוצרה, "האמת שכדורגל מאוד מעניין אותי, אבל בורא עולם חשוב לי הרבה יותר. החלטתי שאם אני יכול לשמור שבת ולהמשיך כדורגל אני מעדיף ככה. אמנם מבחינת כדורגל זה איזשהו כיוון אחורה, אבל מבחינת רוחנית זה קדימה ואני שלם מאוד עם ההחלטה שלי".

לא נראה שיש איזשהו אתגר שיגרום לו לוותר על העקרונות, אפילו לא האלופה. "מכבי חיפה? גם אם אני אקבל הצעה מריאל מדריד אני לא אמכור את השבת בכלום, זה הכוח שצברתי מאלוקים, רק אם ישנו את המשחקים לימי חול.יש עוד שחקנים כישרוניים שבגלל חילול שבת לא מגלים את היכולת האמיתית שלהם".

לטענתו שחקנים רבים, בעיקר מהלאומית, נשרו מהקבוצות שלהם בגלל המצב אך הוא אינו מתכוון להוביל את המאבק להזזת ימי המשחקים. "אני לא מתכוון לעשות את זה בשביל אחרים. אם לשחקנים אחרים יהיה את האומץ אני בטוח אתמוך בהם".

ואי אפשר בלי התייחסות לביתו החדש. "קודם כל אני חייב לציין שכל השחקנים של קריית מלאכי שומרים שבת וזה עוזר. יש לנו הרבה שחקנים מוכשרים ואני בטוח שאם נתחבר, השמיים הם הגבול". אז שיהיה לו ולהם בהצלחה.