"אין לנו סיכוי מול אסי? גם בצ'לסי זלזלו לפני בארסה"

המשחק הראשון מבין שניים במסגרת פלייאוף העלייה לליגה האלומית יצא לדרך בשישי, כשאלופת מחוז הצפון אסי גלבוע תתארח אצל אלופת הדרום, מכבי יבנה. קשר היבנאים, שחתום על הציטוט בכותרת, כבר מוכן. סער: "מתאמנים כרגיל"

מערכת אתר ערוץ הספורט ודאבל פס  09.05.12 - 16:34
יחגגו גם בשישי? מכבי יבנה (דאבל פס)
יחגגו גם בשישי? מכבי יבנה (דאבל פס)
תחילת כתבה

הדרום מול הצפון, הצפון מול הדרום. אסי גלבוע מול מכבי יבנה. כשמסתכלים על החלטת ההתאחדות לאפשר רק לקבוצה אחת מבין 32 הקבוצות משני המחוזות של ליגה א' אפשר לכעוס, אך לנו, אוהדי הכדורגל, ההחלטה הזו סיפקה צמד מפגשים מרתק, בין שתי האלופות.

"זה המשחק הכי חשוב של מכבי יבנה בשנים האחרונות, וצריך לתת את הנשמה על המגרש", אומר גיא אבן, קשר יבנה. "האמת שאני לא יבנאי ואני לא סופג את האווירה בעיר כמו היבנאים, אבל כשאני מגיע לאימונים אני שומע מה קורה מסביב וזה מרגש. אני לא ממש יודע עליהם הרבה", הסביר, "אני מכיר את המאמן שלהם. ומספר שחקנים אבל את השאר לא כל כך. אני יודע שהם קבוצה טובה, אבל יהיה להם קשה מאוד מולנו. לא נותנים לנו סיכוי? בסדר גמור, גם לצ'לסי מול ברצלונה לא נתנו סיכוי"

בניגוד ליבנה שעלתה לפלייאוף רק במחזור האחרון, אסי גלבוע כבר יודעת מדצמבר שהיא עלתה, וכעת, לאחר 30 משחקי ליגה, 22 נצחונות ו-72 נקודות, גם המאמן ברוך סער יודע שפחות מעלייה ללאומית, כל מה שהקבוצה עשתה העונה ירד לטמיון. ביחס לחשיבות המשחק, סער נשמע די נינוח: "יש התרגשות, אנחנו מחכים למשחקים האלה כבר הרבה זמן, אבל אני לא חשוב שבשבוע כזה יש יותר מדי מה לדבר. כולם מבינים את החשיבות של המשחקים ולא צריך לדבר על מוטיבציה מיוחדת. אנחנו יודעים שיהיה משחק לא פשוט"

מאמן אסי ראה את יבנה פעם אחת השנה ("הייתי במשחק אחד נגד בית"ר כפ"ס") ויש לו כמה רשמים: "יבנה קבוצה טובה שכמו בכל קבוצה יש לה יתרונות ויש לה חסרונות, ננסה לצמצם את היתרונות ולהתרכז בחסרונות". למרות זאת, בגלבוע עסוקים בעיקר בעצמם: ""אני לא מאמין שאפשר לבוא בגישה של 'להעביר את ההכרעה לתענכים', נבוא לשחק את המשחק הרגיל שלנו בידיעה שיש עוד משחק אבל בטוח לא נבוא מתוך מטרה להעביר את ההכרעה"

"ליבנה יש הרבה כלים", מזהיר סער, "קרגולה, רפי סגן וגיא אבן, ואם לא הם אז נכנסים יניב אופיר וגובזה ויש את מאור פרץ שהוא מאוד דומיננטי. לא חושב שאפשר להתרכז בשחקן אחד". בתוך כך, מכירת הכרטיסים כבר נפתחה ומתנהלת בקצב משביע רצון. למרות שהמגרש ביבנה יכול להכיל 4,000 צופים, המשטרה אישרה עד כה רק מחצית מהכמות.