הפועל חיפה: עימות בין עוואד למנהלת הקבוצה

הירוקים מכחישים: "היא זו שיצרה מגע". מאמן אשקלון, יוסי בילו, הוכה כשניסה לבצע חילוף ב-4:0. הגיש תלונה במשטרה נגד התוקף

רז זהבי ותומר לוי  24.09.16 - 18:26

תגיות: ליגת הנוער

תחילת כתבה

אלימות בליגת העל לנוער. הדרבי של חיפה ידוע כבעל אמוציות והרבה דם רע, והערב (שבת) התרחשה עוד תקרית שנויה במחלוקת בין הצדדים. לטענת אנשי הפועל חיפה, מנהלת קבוצת הנוער, ניקול היימן, הותקפה במהלך הדרבי לנוער על ידי שחקן מכבי חיפה, מוחמד עוואד, בזמן שעלתה לטפל בשחקן שנפצע מעבירה גסה. לטענת המועדון האדום, עוואד הגיב באלימות כלפיה, לפת את זרועה, דחף אותה וקיבל רק צהוב מהשופט.

במכבי חיפה שמעו את הטענות, והכחישו את ההאשמות כלפי החלוץ: "לאחר בדיקה מול מספר שחקנים ובעלי תפקדים בקבוצת הנוער עולה תמונה שונה לחלוטין מזו המנסה לצייר הפועל חיפה. לאחר כיבוש השער הראשון, שחקני הפועל באו בטענות שהשער הובקע לאחר ששחקן שלהם היה שרוע. לפתע, לטענת שחקני מכבי חיפה, הגיחה אותה מנהלת והיא זו שיצרה מגע עם שחקני הקבוצה בהם איתן וולבלום הקפטן. שחקני מכבי חיפה ביקשו ממנה לצאת ולחדול ממעשיה. לא ברור מדוע היא נכנסה למגרש ומדוע פנתה לשחקני מכבי חיפה. זה לא מקומה ולא תפקידה".

גם באשקלון התרחשה תקרית אלימה. אביו של שחקן הפועל אשקלון פרץ למגרש, היכה את מאמן הקבוצה, יוסי בילו והיה בדרכו גם לכיוון המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, ללו אנקה, לפני שנעצר. המאמן הגיש תלונה במשטרה נגד האב התוקף.

האירוע התרחש כאשר אשקלון הביתית הייתה בפיגור 4:0 ובנו של התוקף היה בדרכו להיכנס למגרש. האבא המשיך להתפרע גם אחרי שהורחק ולזרוק חפצים אל עבר בילו ואנקה. בסיום ניצחה מכבי פ"ת 0:10.

בילו ואנקה באו בסיום טענות למנכ"ל, דרור אלמלם, שלטענתם החזיר את השחקן שאביו התפרע לאחר שהושעה בעקבות בעיות משמעת. אחרי שלושה מחזורים בליגת העל לנוער, הפועל אשקלון מדורגת במקום האחרון עם שלושה הפסדים והפרש שערים 19:0. מכבי פ"ת עם מאזן מושלם והפרש שערים 1:18.