גזענות בנוער: "קראו לי עבד וקוף שחור"

גאירה ג'וף, שחקנה של בני יהודה, מאשים את רעננה: "הכל בגלל צבע העור"

רועי זריהן  07.05.17 - 18:34
האשמות קשות (מתוך דף הפייסבוק של גאירה ג'וף)
האשמות קשות (מתוך דף הפייסבוק של גאירה ג'וף)
תחילת כתבה

מקרה מכוער מאוד של גזענות במהלך משחק חצי גמר גביע המדינה לנוער בין הפועל רעננה ובני יהודה. לפני ארבעה ימים, שתי הקבוצות נפגשו באצטדיון המושבה, כשעל הפרק  כרטיס לגמר. בשורה התחתונה, רעננה ניצחה 1:2 ועלתה, אבל לצערנו קצת קשה לפרגן לקבוצה מהשרון.

לטענת גאירה ג'וף, שחקנה הגמבי שחום העור של בני יהודה, הוא ספג קללות גזעניות משחקני הקבוצה היריבה וגם ממאמנה. "קראו לי עבד וקוף שחור", סיפר ג'וף לערוץ הספורט. לאחר המשחק, שחקנה הגמבי בן ה-19 של הכתומים כתב פוסט בדף הפייסבוק שלו: "הגזענות עדיין קיימת. קראו לי בכל מיני שמות במהלך משחק חצי גמר הגביע שבו הפסדנו 2:1. קראו לי בשמות רעים בגלל צבע העור שלי. אחרי שהבקעתי הראיתי להם שהצבע שלי טוב יותר משלהם", כתב ג'וף.

כאמור, החלוץ הגמבי, שנחשב לאחת ההבטחות הגדולות של בני יהודה, כבש את השער היחיד של הכתומים. אגב, לג'וף, שהצטרף בחודש ינואר יש כבר עשרה שערים בכל המסגרות ב-16 משחקים.

ברעננה הגיבו להאשמות: "מועדון הפועל רעננה דוחה לחלוטין כל גילוי אלימות ולו הקטן ביותר, בכל שכבות הגיל. מבירור ראשוני שנערך עולה כי אכן היו חילופי הקנטות הדדיות בין השחקנים שאינן הולמות את הרוח הספורטיבית ורוח המועדון. הפועל רעננה תמשיך בבירור המקרה לעומק ומצפה שמועדון בני יהודה ינהג באופן דומה, הטענות כלפי המאמן חסרות שחר ונטולות בסיס".

גורם במועדון מסר: "הטענות מרחיקות לכת במקרה הטוב ומהוות תביעת דיבה חמורה במקרה הרע. מישהו החליט להשמיט לחלוטין את ההתנהגות הבוטה וחסרת התקדים של שחקן היריבה (שנראתה בבירור במצלמות הטלויזיה) ולדבר רק על צד אחד של המשוואה, ואף להדביק כינויי גזענות מצד שחקן ומאמנים שלא היו ולא נבראו".