קללות גזעניות בדרבי הנוער של פ"ת

צפו: אוהדי הפועל תקפו מילולית את שחקני ואנשי מכבי. תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד לדין את הקבוצה בעקבות האירועים. במקרה אחר, נעצר שחקן נוער בחדש שתקף קוון במהלך משחק

משה פרימו
משה פרימו  29.10.17 - 12:09
תחילת כתבה

תקרית חמורה ביותר התרחשה אתמול (שבת) בדרבי של פתח תקווה בליגת העל לנוער, כשאוהדי הפועל פ"ת קראו לעבר שחקני מכבי פ"ת ואנשי הצוות: "שתהיה שואה למכבי וניאו נאצים". 

היריבות הקשה בעיר בין הפועל ומכבי, עלתה אתמול לשלב בלתי נסבל, כאשר בסיום המשחק שהסתיים בניצחון 3:5 של מכבי, במגרשה הביתי, האוהדים האורחים התנהגו בצורה מכוערת וגידפו את יריביהם.

בשנים האחרונות מנהלת ההתאחדות לכדורגל והקבוצות מלחמת חורמה בכל הקשור לקריאות גזעניות וקריאות "שואה". האירועים האלה כמעט פסקו לחלוטין עקב העונשים הכבדים.

היריבות בעיר פ"ת עברה למשחק הנוער משום שהקבוצות הבוגרות לא נפגשות ביניהן מאחר שבשנים האחרונות מכבי בליגת העל והפועל בליגה הלאומית. ידוע גם שבמשחקים של קבוצות הילדים והנערים לא פעם היו תקריות אלימות. תובע ההתאחדות לכדורגל עו"ד ניר רשף החליט להעמיד לדין את הפועל פ"ת באישום של "התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות". תגובת הפועל פ"ת תתפרסם ברגע קבלתה במערכת.

מהפועל פ"ת נמסר בתגובה: "המועדון משקיע רבות בחינוך שחקניו להיות מופת ודוגמא לסובלנות וכיבוד האחר. אנו מצרים על הקריאות שנשמעו אתמול על ידי מספר אוהדי הקבוצה במשחק הנוער שנערך מול מכבי פ"ת במגרשה, ומגנים את התופעה.  המועדון יפעל כנגד התופעה, שהרי בסופו של דבר הקריאות שהושמעו אמש, פגעו ויפגעו בקבוצת הנוער שמנסה לתקוע יתד בליגת העל".

שחקן ליגת הנוער תקף קוון ונעצר
במשטרת ישראל התקבל אתמול דיווח, על תקיפת עוזר השופט במשחק הנוער בין מכבי יבנה לשמשון תל אביב. מחקירת המקרה עולה חשד לפיו, בסיום המשחק התפתח ויכוח בין השחקנים, עוזר השופט ניסה להפריד בין השחקנים ונפגע מאלונקה שנזרקה על ידי שחקן מכבי יבנה.

השחקן, בן 18 מיבנה, נעצר והיום הובא לדיון בעניינו בבית המשפט השלום בראשון לציון, בסיומו שוחרר על ידי בית המשפט למעצר בית בן יומיים. חקירת האירוע נמשכת.