צפו: מהומה גדולה בדרבי הנוער של פ"ת

שוער מכבי טען שאיימו עליו, אביו הגיש תלונה במשטרה. בהפועל האשימו את שחקן היריבה

משה פרימו ודור בלך  03.03.18 - 17:15
תחילת כתבה

(הוווידאו באדיבות אתר "מלאבס")

אירוע אלימות קשה במיוחד נרשם היום (שבת) בסיום דרבי הנוער בפ״ת שהסתיים ב-0:0 במגרש בכפר סירקין. מאות אוהדים, מרביתם אוהדי הפועל, הגיעו לדרבי ולפחות על פי עדויות של הורי שחקני מכבי, קיללו והתפרעו מהרגע הראשון.

"הבן שלי הוכה", העיד יוסי חביב, אביו של השחקן להב ממכבי פ"ת. "הוא קיבל בעיטה ודחיפות ונמלטנו מהמקום במהירות". גם אביו של שוער מכבי פ"ת ונבחרת הנוער, עדי מעוז, סיפר על שהתרחש במגרש: "מתחילת המשחק אוהדי הפועל קיללו את שחקני מכבי, היה להם רצח בעיניים. מאחורי השער של בני עמדו מספר אוהדים ולא הפסיקו לקלל ולאיים עליו. ניגשתי למקום מתוך דאגה לבני. בסיום המשחק כשחשנו את האווירה המאיימת, רק רצינו לברוח מהמקום כמה שיותר מהר".

"כשראיתי שהמהומה גוברת, הוצאתי מצלמה וצילמתי את הארוע", הוסיף האב. "השוטרים עשו כמיטב יכולתם והתקשו מול האוהדים הרבים שהתגודדו לנסות לפגוע בשחקני מכבי. תוך שאני מצלם ניגש אליי אוהד הפועל, חטף לי את הטלפון והוא נשבר לרסיסים, כמו גם משקפי השמש שלי. משם ניגשתי למשטרה והגשתי נגד התוקף תלונה".

מצד שני, אנשי הפועל פ"ת טענו שהמהומה החלה לאחר ששחקן מכבי, מוחמד סרסור, קילל את האוהדים ולאחר המשחק אף ירק לכיוונם מתוך רכבו. ראוי לציין שאין זו הפעם הראשונה של מקרי אלימות בדרבי של פתח תקווה. גם המשטרה יודעת זאת ואף הייתה ערוכה לאירוע, אבל היה קשה לה להתגבר משום שבמהומה היו מאות אוהדים שהתפרעו וקיללו.

צפו בקטע נוסף מהמהומה >