הפועל פ"ת תגיש תלונה במשטרה נגד סרסור

זעם במועדון אחרי אירועי הדרבי: "אנשי מכבי מקנאים בנו"

דור בלך  04.03.18 - 11:57
תחילת כתבה

הסרטון באדיבות "מלאבס"

בהפועל פתח תקווה מתכוונים להגיש היום תלונה למשטרה ולהתאחדות לכדורגל נגד שחקן הנוער של היריבה העירונית מכבי פ"ת, מחמד סרסור, על כך שאתמול בדרבי הנוער תקף אוהד של הקבוצה, איים על אוהדים אחרים וירק עליהם. לטענת אנשי הפועל בידיהם סרטון המתעד את הדברים במהלכו גם קורא השחקן לאחד האוהדים "היום אתה מת".

בהפועל פ"ת מבהירים כי סרסור הוא זה שהלהיט את האווירה ועשה כך גם בדרבי בסיבוב הקודם. במועדון התקשו להאמין שלאחר כל הבלגן שיצר שחקן מכבי, לבסוף היו אלה אנשי היריבה העירונית שפנו למשטרה ואף יצאו לתקשורת בהאשמות נגד הקהל של הפועל.

מהפועל פ"ת נמסר לערוץ הספורט: "הדרבי התנהל באווירה רגועה מאוד גם במגרש וגם ביציעים, התנהגות לא ספורטיבית וחסרת אחריות של שחקן מכבי הובילה להלהטת האווירה. לא ייתכן ששחקן יתגרה בקהל במטרה לייצר פרובוקציות, ולאחר מכן יקלל, ישלח ידיים, וחמור מהכל יאיים על אוהד".

"הדבר חמור שבעתיים שהוא לא זוכה לגינוי בשטח של אנשי מכבי, אבל זה לא מפתיע כי הפרובוקציות האלו של מכבי פתח תקווה מוכרות לנו ולכל המדינה, ככה זה שבמקום לחנך לכדורגל ולגידול שחקנים, עסוקים בלגנוב שחקנים מקבוצות אחרות ומחנכים לשנאת הפועל, הרי מה שמניע אותם מאז ותמיד זה הקנאה העצומה שיש להם להפועל פתח תקווה. שיתפנו פעולה עם המשטרה בניסיון להרגעת האווירה ועזרנו בפיזור שחקני והצוות של מכבי בצורה מסודרת".

תגובת מכבי פ"ת לא איחרה להגיע: "אם יש משהו שהפועל פ"ת לא יכולה לדבר עליו זה ערכים בספורט, והדוגמא הראשונה היא המגרש בו היא משחקת, וכל זאת מכיוון שהם יודעים שבכדורגל הם לא יכולים לנצח אותנו, בכל הגילאים, אז הם מנסים לצמצם פערים במשחק אגרסיבי ואלים. הפועל פ"ת כמועדון שמנוהל כבר שנים על ידי האוהדים שלו, נראה בדיוק ככה, מועדון שכל השחקנים בו מחפשים לברוח משם וחלקם אף נקלט על ידינו כמענה לנערים אלו.

"אנחנו מחכים לדוח השופט ודו"ח המשטרה כדי להגיב לכל דרישה או תביעה שלהם, אנחנו גם יודעים שהתגובה של הפועל פ"ת באה מתוך חשש מעונש קשה שהתאחדות עשויה ואמורה לתת להם, אנחנו נשמח באם ההתאחדות לא תשבץ משחקי דרבי, בכל הגילאים, על מנת שהילדים שלנו לא יחשפו לאלימות מילולית וגזענית וכן לא לאלימות פיזית".