מכבי חיפה שללה את סרט הקפטן ממאור לוי

קשר הנוער עמד לוועדת משמעת בעקבות האמירה הגזענית

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.01.20 - 19:58
חתם על חוזה בוגרים לפני שבועיים. לוי (מכבי חיפה)
חתם על חוזה בוגרים לפני שבועיים. לוי (מכבי חיפה)
תחילת כתבה

החטא ועונשו. במכבי חיפה החליטו לשלול את סרט הקפטן משחקן הנוער מאור לוי, שכזכור הורחק ביום שבת האחרון בעקבות אמירה גזענית ("קוף") כלפי שחקנה של מכבי פתח תקווה, אייל אינברום. לאור התקרית החמורה, לוי התייצב היום (שני) בפני וועדת משמעת פנימית של המועדון וכעונש חינוכי נוסף, עליו להרצות ולהדריך נערים ממוצא אתיופי בפרויקט מיוחד.
 
במהלך ועדת המשמעת התנצל מאור שוב על האמירה הפוגענית, לאחר שבסיום המשחק ביקש את סליחתו של אייל אינברום באופן אישי והביע חרטה על אמירתו וכן התנצל אף בפומבי. שחקן מכבי פתח תקווה קיבל את התנצלותו וסלח למאור.
 
עוד נמסר ממכבי חיפה: "אנחנו מגנים כל אמירה כזו או דומה לה ומתנצלים בפניי אנשי מכבי פתח תקווה בכלל ואייל אינברום בפרט. לצד העונש והגינוי, אנו מסייעים למאור, שעבר ועובר ימים לא פשוטים. מתוך התקווה והאמונה כי הוא ואחרים במחלקת הנוער, יבינו ויפנימו את חשיבות הנושא עבור כולנו".

כזכור, לוי קרא לאינברום "קוף" במהלך ההתמודדות והורחק. לאחר מכן התנצל השחקן: "התנצלתי בפני אייל בסיום המשחק ומצטער על מה שקרה. אייל חבר והדבר האחרון שרציתי היה לפגוע בו. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע, אנשי מכבי פ"ת, המועדון שלי וכמובן אייל. הדברים נאמרו בלהט. לא הייתה לי כל כוונה לפגוע באייל על רקע גזעי. פליטה מיותרת. אני לא גזען ומתחרט מאד על הדברים".