20 דק' הארכה ומשחק חוזר: פארסה בנערים

חיפה פנתה לבית הדין העליון, בהפועל זעמו: "לא טעות שלנו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.03.20 - 12:03
(דני מרון)
(דני מרון)
תחילת כתבה

חמישה ימים לפני המשחק הליגה בין הפועל ת"א למכבי חיפה, המתח עלה מדרגה מגורם לא צפוי. לא פעם שמענו על "התנהגות שכונתית" בליגות הצעירות בישראל, אבל עושה רושם שהבוקר (חמישי) נשבר שיא חדש, בסיומו דרשו הירוקים (באמצעות עו"ד עופר בן אסא) מבית הדין העליון לפסוק משחק חוזר בין קבוצות הנערים א' של המועדונים.

אז מה היה שם? נתחיל דווקא מהסוף: קבוצות הנערים א' של הפועל ת"א ומכבי חיפה נפגשו במסגרת גביע המדינה, משחק אשר בסופו ניצחו האדומים את הירוקים בהארכה ועלו לשלב הבא.

 אבל קצת לפני השריקה לסיום הארכה, כך על פי הערעור, שופט המשחק חלים זטמה, שניהל בעברו משחקים בליגת העל, החליט על תוספת של 20 דקות בלבד ולא 30 דקות כמחוייב במשחק גביע שמסתייים בשוויון.

השופט, לטענתו, הסתמך על התקנון ואף שוחח עם בכירי איגוד השופטים שבמחוז צפון, והם אלה שהורו לו על זמן ההארכה, ככל הנראה בשל תקנון שאינו היה מעודכן. בתוך 20 הדקות הפועל ת"א כבשה וכאמור, זכתה בכרטיס לשלב הבא - אך כעת חיפה דורשת משחק חוזר, בעוד ועדת הליגה והגביע החליטה על מפגש בין שתי הקבוצות לעשר דקות בלבד, כשהתוצאה היא 1:0 לאדומים. דרישתה של חיפה נותרה בעינה וכעת בית הדין העליון יהיה זה שיצטרך לקבל החלטה.

ומה לגבי הצד של האדומים? בהפועל ת"א זועמים ודורשים להשאיר את תוצאת המשחק כפי שהיא, בטח בהתחשב בעובדה שעבר כמעט חודש מאז אותו משחק. "הטעות של השופט הייתה בתום לב", כתב מנהל מחלקת הנוער של האדומים, עומר בוקסנבוים, לבית הדין. "השופט הוטעה על ידי הדרג הבכיר ביותר של איגוד השופטים. זו לא הייתה טעות של הקבוצה, בטח לא של אחד משחקניה או מנהליה - החלטת וועדת הליגה והגביע קובעת למעשה כי מי שתשלם על הטעות היא הפועל ת"א".

"מדובר בשחקנים צעירים שנלחמו כמו אריות על המגרש וניצחו, החלטת הוועדה היא כמו סטירה בשבילם", המשיך שחקן העבר וסיפר על תחושות השחקנים הצעירים. "ברור כי קיום משחק לעשר דקות, קרוב לחודש אחרי תום המועד המקורי, יגרום לאיבוד הרוח והמשמעות הספורטיבית - החלטת הוועדה סותרת את רוח הספורט".