הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גלזר, מאחוריך: הדבר הבא במכבי ת"א

קפטן נבחרת, עם 6 על הגב: הכירו את איתי בן חמו

סהר דיין  22.03.20 - 15:35

מה אוהד כדורגל רוצה מהקבוצה שלו? כמובן שהניצחון הוא העיקר, אבל הקהל מחפש קודם כל זהות. מישהו לאהוב אותו, אחד כזה שיהיה שותף לתחושות האושר והכאב שעוברות בלב האוהדים - שחקן בית, שגדל וחונך על הערכים של המועדון. פרויקט אתר ערוץ הספורט יצא לבחון את "הדבר הבא" של הכדורגל הישראלי ומתחיל עם בלם מכבי תל אביב וקפטן נבחרת ישראל לנוער עד גיל 18, איתי בן חמו.

דן גלזר הבא? עוד רחוק לקפוץ למסקנות, אבל הדמיון מדבר בעד עצמו. עם מספר 6 על הגב וסרט הקפטן על הזרוע (לאורך כל השנתונים במחלקות הנוער), בן חמו מפלרטט עם דמותו של גלזר, שעבר מסלול זהה בנוער של הצהובים לפני שהפך לבאנקר אצל איביץ'. גלזר היה קפטן בנבחרת הנוער והבלם בן ה-18 הולך בעקבותיו, אבל לפני שרצים קדימה זה הזמן להכיר את הכישרון הצהוב.

נתחיל מהבייסיק: ימני ברגל, מתנשא לגובה 1.83 מ' ובעל משחק ראש משובח. בן חמו החל את דרכו במגרשים של הפועל הוד השרון ובגיל 13 עבר למכבי פ"ת. שנה לאחר מכן, הוא כבר עבר ללבוש צהוב בקריית שלום. לאורך השנים הוא סומן כמעוז ההגנה במכבי והעונה עלה לקבוצת הנוער.

"לאיתי יש את האופי והיכולת להיות מנהיג בקבוצה", אמר מאמן קבוצת הנוער של מכבי, אליעזר בן אהרון, "הוא עובר תהליך. איתי התמודד גם עם תקופה שהוא לא שיחק והפך לשחקן מפתח בנוער. יש לו יכולות לתמוך במשחק ההתקפה עם מסירות ארוכות ומדויקות. הוא צריך לשפר את המשחק הפיזי, אך הוא מחפה על זה עם חכמת משחק. אנחנו לא מחזיקים שחקנים בנוער סתם. כמו כל שחקן בקבוצה, יש לאיתי פוטנציאל להגיע לבוגרים של מכבי ת"א".

בן חמו פספס 29 דקות בלבד מסוף אוקטובר, עם 19 משחקים ברצף בהרכב. בטורניר החורף לנוער, בהשתתפותן של מועדונים כמו קריסטל פאלאס וגראסהופרס, הבלם כבש שער אדיר מ-30 מטר לחיבורים מול בית"ר ירושלים בדרך לזכייה של מכבי בגביע. ברזומה שלו גם אימונים עם הקבוצה הבוגרת בזכות יכולות אתלטיות משובחות לגילו.

כמו כן, היתרונות המרכזיים שלו הם יכולת טכנית גבוהה יחסית לבלם, ואינטלגנציית משחק, שבאה לידי ביטוי בחיזוי מהלכים וסיכול מסירות. עם זאת, לכל דבר יש מחיר והעליות להתקפה לעיתים משאירות חורים מאחור. יכולות המסירה, הבעיטה והכדרור מגוונות את משחק ההתקפה של הקבוצה והופכות את בן חמו לבלם מסוג אחר.

אז מה מחכה לבלם בעתיד? לפי המסלול האידיאלי בקריית שלום התחנה הבאה היא השאלה לבית"ר/ת"א בת ים מהלאומית. מאז ההפיכה של ג'ורדי קרויף במועדון, הצהובים מבשלים את הצעירים שלהם על אש קטנה, אבל אולי הפעם זה יתפרץ מוקדם יותר. רק הזמן יגיד ובינתיים אפשר לעקוב אחרי הכישרון, שננו את השם – איתי בן חמו.