בשל סיום הליגות: מכבי חיפה אלופת הנוער

הירוקים הובילו בפער של 11 נקודות. צפו בניצחון האחרון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.04.20 - 16:30
תחילת כתבה

היא בוודאי לא חשבה שתחגוג כך את התואר, אבל לקבוצת הנוער של מכבי חיפה זה לא אמור להיות אכפת. בשל סיום הליגות החובבניות והליגות הצעירות, הירוקים הבטיחו את התואר הנכסף אחרי שלוש שנות בצורת.

מכבי חיפה סיפקה עונה מצוינת עד להתפרצות נגיף הקורונה והובילה את הטבלה בפער של 11 נקודות מהמקום השני אותו איישה הפועל תל אביב. הירוקים הצעירים, שרק בעונה שעברה דשדשו במרכז הטבלה, הציגו דור מוכשר וגם את ההתקפה וההגנה הטובות בליגה (56 כיבושים אל מול 13 ספיגות) ובראשם סתיו נחמני שסיים בתור מלך השערים של הליגה עם 17 גולים.

וכמובן שיש לזכיה באליפות השלכות גם לעונת המשחקים הבאה. מכבי חיפה הבטיחה למעשה את ההשתתפות בשלב הנוקאאוט המוקדם של ליגת האלופות לנוער. בפעם הקודמת שהשתתפה בו (2017/18) היא הודחה כבר בסיבוב הראשון, אבל בשנה שקדמה לה זכתה במפגש מול קבוצת הנוער של בורוסיה דורטמונד בפלייאוף.

כמו כן, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, ויסנטה מתאו, אמר לאתר הרשמי של חיפה עם הזכייה: "זה רגע מאושר. הייתה לנו העונה קבוצה מדהימה עם צוות טוב שראויה לתואר. הדבר החשוב ביותר זה להמשיך ולהכין שחקנים לקבוצה הבוגרת. האליפות הזו היה תוצאה של עבודה קשה וצוות מיוחד שעבד בשביל להצליח. מגיע לשחקנים לשמוח על האליפות".

"זו אליפות ראשונה שלי בישראל וזה מרגש", המשיך מתאו, "אבל מבחינתי יותר רלוונטי, זה לפתח שחקנים לקבוצה הבוגרת. זו המטרה והפילוסופיה שלנו ואנו עומדים ונעמוד בכך בעתיד. נעשה הכל להמשיך ולייצר שחקנים לבוגרים. זו מטרת העל ונעבוד קשה לשם כך. חשוב לי להודות ליענקל'ה, עוזי, אסף ויניב שתמכו בי בכל הרגעים ועושים הכל לשפר את המועדון שלנו בכל יום. בימים לא פשוטים אלו חשוב לי לומר לכל השחקנים באקדמיה שלנו שהמועדון עובד קשה לחזור חזק וטוב יותר לעונה הבאה, אתם העתיד של המועדון. נתראה בקרוב בקצף ונהלל. אני מחכה לזה".