הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בעיות גדילה: מה עובר על קבוצת הנוער של בית"ר?

למרות ההשקעה הגדולה, קבוצת הדגל של המחלקה נמצאת בתחתית ועלולה אף לרדת ללאומית. במועדון טוענים כי מדובר רק בשנתון פחות טוב, אבל גם הם מודעים לבעיות

תומר לוי
תומר לוי  01.05.21 - 11:30

אם בבית"ר ירושלים קיוו לרוות נחת מקבוצת הנוער לאור העונה הכושלת של הבוגרים, גם משם לא מגיעות בשורות טובות. אם לשפוט על פי התוצאות גם העתיד לא מבשר טובות עבור המועדון שהצמיח כמה מאגדות הכדורגל הישראלי.

אחרי 16 משחקים הנוער של בית"ר ירושלים מדורג במקום ה-15, מרחק שתי נקודות בלבד מהקו האדום, וזה אחרי שב-2016 הוא כבר חווה ירידה ללאומית. גורמים במועדון טוענים שמדובר בשנתונים פחות טובים והמחלקה כולה מתפקדת בצורה טובה. לראיה, הם אומרים, קבוצות נערים א' ונערים ב' מצטיינות, מה שיבוא לידי ביטוי בקבוצת הנוער בשנה הבאה.

מעבר לכך, הקבוצה של סמי מלכה סבלה העונה מפציעות של שני שחקנים מובילים: השוער רוי ששון, ששבר את ידו ורוי דוגה שקרע את שריר הירך האחורי ונעדר כבר קרוב לחודשיים. שחקן נוסף, דוד דגו, שנרכש ממכבי ת"א והיה אמור להיות שחקן מוביל בנוער לא עומד בציפיות שהיו ממנו.

"יש בעיה של שנתון לא טוב, לא מעבר", אומר היו"ר אלי אוחנה כשנשאל על הנושא, "נעשית עבודה טובה במחלקת הנוער. הניסיון לצייר שכל המחלקה לא טובה פשוט לא נכון". בבית"ר, כאמור, תולים תקוות בשנתונים 2004 ו-2005, בהם יש לא מעט נציגים לנבחרות ישראל, שישפרו בצורה משמעותית את קבוצת הנוער.

בנוסף, פרוייקט מחוננים אותו מנהל יוסי מזרחי אמור לייצר עוד שחקנים לקבוצה הבוגרת. בכלל, על פי אנשי המועדון, המנהל המקצועי יוסי מזרחי, שהחליף את תומר כרמל בתפקיד, הוא נכס. הוא צופה בכל המשחקים והניסיון הרב שלו עוזר לקדם שחקנים.

אז מה בכל זאת צריך להשתנות? בתקציב המועדון לעונה הבאה אמורים להתווסף עוד מאמני כושר ומאמני שוערים. "לא יכול להיות מאמן כושר אחד או מאמן שוערים אחד לכל המחלקה. צריכים להבין שהכנסת אנשי מקצוע רבים יביא לעבודה יותר פרטנית והתקדמות יותר גדולה של השחקנים", אמרו במועדון.

מעבר לכך, בטווח הקרוב אמור אביאל זרגרי, שכבר השתלב בהרכב של הקבוצה הבוגרת, לעזור לנוער בפלייאוף התחתון. סנטיאגו אוקאמפוס, לעומת זאת, יישאר אצל הבוגרים, וישאיר את הנוער ללא זר, כפי שהיה במשך כל העונה. אולי עוד נקודה שנתנה יתרון ליריבות של בית"ר.

לסיכום, בעוד בבית"ר צופים ביריבה העירונית עולה ליגה כשהיא מתבססת על השחקנים שגדלו בנוער, בעוד היא ממשיכה להתבסס על תוצרת חוץ. אולי שילובו העונה של זרגרי יהווה נקודות תפקיד, ואולי מתרחק היום שנראה את האוחנה והמלמיליאן הבאים יוצאים ממחלקת הנוער הבית"רית.