הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בעקבות חקירה: נערי מכבי ב"ש לא יעלו ליגה

ויצמן - יער גילתה כי שותף שחקן שלא כחוק. אשקלון הרוויחה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.07.21 - 20:20
(GETTY)
(GETTY)

בעקבות חקירה מאומצת של חברת החקירות מטעם ההתאחדות לכדורגל, ויצמן - יער, בית הדין של ההתאחדות קבע כי קבוצת נערים של א' של מכבי אשקלון תעלה לליגה הארצית על חשבונה של מכבי באר שבע.

שתי הקבוצות שהתמודדו על עלייה שיחקו אחת מול השנייה ב-4/6. על פי דו"ח השופט, בדקה ה-78 נכנס כמחליף דניאל בן סימון מבאר שבע, לו היה אסור ליטול חלק בשל צבירת חמישה כרטיסים צהובים. אשקלון הגישה תלונה, ב"ש עמדה לדין וטענה לטעות ברישום וציינו כי מי שנכנס היה שגיא ביטון ולא השחקן המדובר. 

בית הדין של ההתאחדות ביקש ממשרד החקירות ויצמן - יער לחקור בנושא באופן בהול מאחר והחלטת בית הדין תקבע מי משתי הקבוצות תעלה ליגה. בעוד אשקלון שיתפה פעולה עם החקירה ומסרה נתונים ועדויות, באר שבע לא שיתפה פעולה וגורמי הקבוצה הרלוונטים לא הסכימו להגיע אפילו לחקירה כדי למסור עדות ולהתייצב מאחורי גרסתם.

אחרי חקירה זריזה שאוששה את המידע כי ככל הנראה שותף במשחק שחקן שלא כדין, מסר חוקר מטעם המשרד עדות מפורטת בפני בית הדין על תהליך וממצאי החקירה.

בית הדין של ההתאחדות הרשיע את מכבי באר שבע בשיתוף ורישום שחקן שלא כדין, הוריד לה נקודה וקנס את הקבוצה בסכום של 10,000 ש"ח. בעונש זה קבע בית הדין כי קבוצת הנערים של מכבי אשקלון תעלה לליגה הארצית.