הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בראגה: "יש למכבי ת"א זהב במחלקת הנוער"

המנהל המקצועי של מחלקת הנוער של הצהובים: "גלוך בדרך להיות יהלום"

דניאל זילברשטיין
דניאל זילברשטיין  27.04.22 - 19:31

קבוצת הנוער של מכבי ת"א החזירה לעצמה את תואר מחזיקת גביע המדינה לנוער אחרי 11 שנים כאשר גברה אמש (שלישי) 0:3 על מכבי פ"ת מצמד של בר לין ושער נוסף של אוסקר גלוך, פחות מ-24 שעות אחרי שפתח בדרבי התל אביבי. ביום שאחרי, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער של הצהובים בתשעת החודשים האחרונים, קלאודיו בראגה הפורטוגלי, דיבר בראיון ל"מגרש פתוח" על הזכייה, על תקופתו בארץ ועל פיתוח השחקן הישראלי.    

"האווירה טובה עכשיו, נהנים היום אחרי הניצחון בגביע. חדשות טובות שזכינו אחרי 11 שנים ונקווה להפוך את זה למסורת ולחזור על זה בעונה הבאה", פתח בראגה, שהמשיך וסיפר על התקופה שבה הוא נמצא בארץ: "זה נותן לי רעיונות מאוד טובים. יש פה תשוקה לכדורגל, זה טוב כי זה נותן איכות ואנרגיה למשחק, יש פה רמה ואני מאמין שהאנשים פה יכולים לסמוך על זה שהכיוון של הכדורגל חיובי".

על המעבר של שחקני נוער לבוגרים הוא אמר: "צריך להבין שזה צעד מאוד חשוב בהתפתחות השחקן, המעבר הזה בין נוער לבוגרים. זה לא קל בכלל לעלות ככה מנוער לבוגרים ברמה גבוה, זה גם אתגר עבור המאמנים לספק את ההזדמנויות האלו לשחקנים הצעירים. אנחנו צריכים להכין אותם, ובבוגרים הם צריכים לקבל את ההזדמנות. בסופו של דבר אתם תראו שחלק יכולים להפתיע וזה יכול לתת ערך לשחקן הישראלי וזה חשוב לעתיד לפתוח את הדלת הזו".

כאשר נשאל האם ליגה עד גיל 23 יכולה לעזור לפתור את הבעיה במעבר לבוגרת הוא סיפר: "אם זו תיהיה ליגה באיכות טובה עם משחק חיובי, כשכולם רוצים להשקיע אז כן. צריך לזכור גם שיש הבדל בין השחקנים, זה אינדיבידואלי, מישהו אחד לא צריך הרבה זמן להתפתח וחלק צריכים יותר, אני חושב שהליגה הזו יכולה לעזור".

על ואן לוון והעבודה שעשה: "הוא עשה עבודה מקצועית מאוד ואני מרגיש אתגר להיות פה, אני לא מרגיש שיש שינוי אבל הדגשנו נקודות חשובות. אני שמח שלקחתי את זה יחד עם הצוות והנהלה חזקה, אנחנו רואים תוצאות טובות אצל השחקנים בצורה אינדיבידואלית וגם תחרותית".

על אוסקר גלוך אמר בראגה: "יש לו המון פוטנציאל ואיכות להיות יהלום. הוא בדרך, הוא טאלנט מאוד רציני, יש לו את זה. אני לא חושב שיש לו הרבה זמן, אני מקווה שהוא ימשיך ברמה שהוא מראה עכשיו, זה מאוד מיוחד שהוא תמיד ב-11 ומגיע לו, הוא כישרון גדול".

הפורטוגלי לא מופתע מהעובדה שגלוך מקבל את ההזדמנות ולוקח אותה בשתי ידיים: "לא, אני לא מופתע, אני רואה אותו באקדמיה כל יום וכשאתה עוקב אחרי השחקנים אתה רואה שלגביו אין ספק. אני מבין אחרים שחושבים שיש ספק כי הוא צעיר, אבל זה שונה, אנחנו עובדים איתו. הוא צריך להוכיח והוא עושה את זה".

בראגה סיכם כשדיבר על הכישרון במחלקת הנוער של הצהובים וסירב להשוות ביניהם לבין מחלוקות אחרות: "אני לא משווה את זה, אני יכול לדבר על האקדמיה שלנו, יש לנו אקדמיה ואנחנו עובדים חזק מאוד, האוהדים רוצים לראות את הכוח של מכבי תל אביב. יש לנו זהב במחלקות הנוער שלנו".