הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לפחות 5 שחקנים צריכים לצאת מהנבחרת הזו כבר עכשיו לאירופה"

מחמאות לנוער ("נלחמו עד המוות, לא אתפלא אם ינצחו גם את אנגליה"), קריאה לההתאחדות ("למה צריכים שישה זרים? אם השחקנים יהיו בלאומית אז מה עשינו?"). צפו בברקוביץ' באולפן הלילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.22 - 13:45

זה נראה כמו חלום, אבל למעשה, זאת המציאות עצמה. נבחרת הנוער של ישראל הדהימה אמש (שלישי) את אירופה כולה ועם 1:2 בחצי גמר היורו נגד צרפת החזקה, העפילה לגמר אליפות אירופה עד גיל 19, שם תפגוש את מקבילתה מאנגליה. לאחר הניצחון ההירואי של אופיר חיים וחבורתו, לאייל ברקוביץ' היו כמה דברים להגיד.

"התוצאה מדהימה. ההישג מדהים ומה שמייחד את ההישג הזה שניצחנו נבחרת בטופ של אירופה, מול שחקנים יוצאים מן הכלל ובכל זאת החבר'ה הצעירים שלנו, היו אמיצים. הנבחרת לא פחדה וכל שחקן ידע מה הוא צריך לעשות. עמדנו נכון בהגנה. הייתה הופעה הירואית בהגנה".

"הנבחרת הצרפתית הייתה הטובה בטורניר", ניתח, "היה סופר קשה, היא לחצה אותנו ברוב שלבי המשחק. זו הופעה הירואית, אבל השחקנים נלחמו עד המוות ובגמר מצפה להם משוכה פחות גבוהה מצרפת. הם שיחקו נגד האנגלים, הפסידו אמנם, אבל לא אתפלא אם ננצח גם אותם".

"אתה לא יכול להגיע לגמר יורו עם מקריות", קבע, "הנבחרת הזו היא נבחרת טובה, חזקה ומאומנת, אבל יש כאן 'אבל' גדול. אם לא יהיה המשך לילדים האלה, אז כל ההישג היוצא מן הכלל הזה יישכח. בהתאחדות צריכים לכוון שהילדים האלה ישחקו בליגת העל בעונה הבאה. אני מפה קורא: תנו לילדים לשחק".

ברקוביץ' המשיך לפרגן, אך גם חשש לקראת המשך הדרך של שחקני נבחרת הנוער: "הם יעכלו את זה בעוד שבוע שבועיים. ההישג הוא ענק, אבל הוא עוד יותר ענק בזכות הנבחרת ששיחקה מולנו. נבחרת צרפת שיחקה יוצא מן הכלל. אם לא תהיה המשכיות, מה יהיה? השחקנים האלה יהיו בליגה הלאומית ואז מה עשינו עם ההישג הזה? השחקנים האלה צריכים לשחק כדורגל בליגת העל".

"משגע אותי שילדים מגיל 9 במועדונים ואז הולכים לצבא ובא לפה זר בינוני על חשבונם", המשיך, "למה אנחנו צריכים שישה זרים? למה אנחנו צריכים זרים בלאומית? עם כל הזרים האלה לא ראיתי פה קבוצה שעולה שנתיים ברציפות לצ'מפיונס. לפני 20 שנה הייתה הנבחרת של יוסי בניון, היא הגיעה לאליפות אירופה. זוכרים עוד שחקן חוץ ממנו? לא חבל על השחקנים האלה? במקום שרק אחד - גלוך - ייצא לאירופה, שייצאו חמישה או שישה. בהתאחדות צריכים לשנות את החוקים, אחרת נאבד אותם".

"משגע אותי שילדים כל כך מוכשרים שמשחקים מגיל 8 במועדונים, הולכים לצבא ואז פתאום בא זר בינוני על חשבון הילדים המוכשרים האלה", סיכם ברקוביץ', "זה דור מוצלח ומוכשר, שיש לו גם אופי".