הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מקווה שאלקוקין יקבל הזדמנות כבר העונה"

קשר הפועל בנוער מככב, סוכנו שיתף: "היו הצעות להשאלה, מעדיפים יציבות"

איתי קאשי
איתי קאשי  03.10.23 - 13:47

 קרדיט: הפועל תל אביב מדיה

קבוצת הנוער של הפועל ת"א פתחה בצורה נהדרת את עונת 24/23, עם 5 ניצחונות מ-5 משחקים, ומקום בפסגה. אחד הבולטים בהתחלה הנהדרת של האדומים הוא הקשר רועי אלקוקין, שעם ארבעה שערים כבר כבש כמעט מחצית מכמות השערים בעונה הקודמת.

אלקוקין (19), עבר בגיל 14 מבית''ר ירושלים לצד האדום של תל אביב, ובמהלך השנים רשם גם 10 הופעות בנבחרות הצעירות של ישראל. הקיץ נראה שהקשר ההתקפי קרוב לעשות את המעבר לבוגרים של הפועל, כשנכלל בסגל הרחב של הקבוצה במהלך ההכנות לשנה החדשה. בסופו של דבר, החליטה הנהלת האדומים להשאיר את השחקן הצעיר כחריג גיל, וכעת הקשר ההתקפי מצוי בפוזיציה של כוכב בליגת העל לנוער, אך ככזה שכבר היה עם רגל וחצי בעולם הכדורגל המקצועני.

"ברגע שהגיע הרכש להפועל אז כמובן שרועי יתאכזב על זה שהוא לא יקבל הזדמנות אמיתית לפתוח את העונה בבוגרים", סיפר סוכנו של השחקן, אדם קידן, שהחליט בקיץ האחרון עם השחקן להאריך חוזה בהפועל בארבע שנים נוספות, "אבל הוא גם מבין שבעצם זה שהוא מתאמן עם הבוגרים, וביחד עם הפיקוח של הצוות, הם אלה שיביאו בסופו של דבר את ההזדמנות".

אלקוקין כבר עבר את טבילת האש הראשונה שלו בבוגרים במחזור הסיום של העונה שעברה, ובנוסף גם עלה מהספסל במשחק גביע הטוטו נגד מ.ס אשדוד באוגוסט. הפועל ת"א כבר קיבלה מספר הצעות להשאלת השחקן, אך השחקן ומקורביו החליטו בסופו של דבר להישאר עונה נוספת בנוער: "התפקיד שלי כסוכן זה לוודא שנלקחים כמה שפחות סיכונים", הסביר קידן, "אין הבטחה שבליגה הלאומית מאמן שבחר אותו לא יפוטר אחרי כמה משחקים, והדבר הכי חשוב עבור שחקן צעיר זה יציבות".

יחד עם אלקוקין, גם שגיא גניס נשאר כחריג גיל בנוער, ועד כה הוא מכבב לצד אלקוקין עם חמישה שערי ליגה: "הרבה שחקנים והורים רואים בעונת חריג כעונש. אני רואה את זה כ"וידוי הריגה" וגשר אמיתי ובטוח לבוגרים. לצערי, אין בארץ מסגרת שמתאימה לשחקנים שלא משתלבים בבוגרים, דוגמת ליגת המילואים, ודקות משחק הן התרופה הטובה ביותר, גם אם מדובר בעונה אחרונה בנוער", טען סוכנו של אלקוקין.

וכשמצד אחד יש את הרצון לקפוץ לשלב הבא, ומן העבר השני ההבנה שדרושה מערכת תומכת לשחקן צעיר, בסביבת השחקן מקווים לראות את החזרה לבוגרים כבר במהלך העונה: "אני פחות בעד לצאת להשאלה באמצע העונה", אמר קידן, "נגיד זאת כך, אנחנו מאוד מקווים שבהפועל ת"א ידאגו לתרגם את היכולת של רועי להזדמנות בבוגרים כבר השנה".