הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

3 מאותה קבוצה: הטרגדיה של הפועל ירושלים

צפו בכתבה: דניאל ודעי, עידן דור ורם שלום שגדלו במועדון נרצחו במסיבה ברעים. חבריהם נזכרו

רותם פלדברג
רותם פלדברג  18.10.23 - 12:05

מועדון הכדורגל של הפועל ירושלים ספג מכה כואבת, אחרי ששלושה שחקנים שגדלו במחלקת הנוער האדומה, עידן דור, דניאל ודעי ורם שלום, נרצחו במסיבה ברעים על ידי החמאס. שלושת הנרצחים צמחו יחד עם דור שחקני הבית שהפכו לשלד של הקבוצה הבוגרת.

חבריהם לקבוצה הראל שלום ואווקה אשטה, ביחד עם מאמנם ניר רייכמן, העלו זיכרונות בכתבה מיוחדת ששודרה במהדורת חדשות הספורט. צפו בנגן הווידאו למעלה

"עברנו טראומה שתלווה אותנו עד סוף החיים", אמר שלום. אשטה תיאר את התחושות עוד כשחבריו הוגדרו כנעדרים: "זה כאב לי, הימים היו ממש קשים. הייתי בחוסר ודאות".

"מאמן כדורגל לשחקנים צעירים זו דמות מאוד משמעותית, הרגשתי שאלו הם ילדיי", אמר רייכמן. "החבר'ה האלה גרו כאן, הם באו מפה. היינו כמו יחידה מובחרת קטנה כזו. מבחינת פוטנציאל אלה שלושה שהיו יכולים להפוך לכדורגלנים. בכדורגל מקבלים כלים לחיים - גם רם וגם עידן הפכו לאחר מכן למפקדים בצנחנים". שלום סיפר: "היינו נפגשים גם אחרים אימונים, תמיד היה וייב טוב".

אווקה נזכר ביכולות של חבריו על הדשא: "רם היה הקשר 6 הקלאסי. הוא היה חזק, נלחם על כל כדור. עידן היה טיפוס יותר שקט, היה טכני". הראל שלום הוסיף: "דניאל כל הזמן היה שמח וחיובי, אף פעם לא שמעתי ממנו משהו רע".

"בהספד של האחות של עידן היא סיפרה שהטלפון האחרון שלו היה אליה והוא אמר לה שהוא מסתתר עם רם בזמן שיורים עליהם", שיתף רייכמן, "זאת אומרת שגם במותם הם היו ביחד". השניים גם נקברו אחד לידי השני.

רייכמן הוסיף: "אני סומך על המועדון הזה שיידע איך להנציח אותם - דניאל ודעי, עידן דור ורם שלום".