הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכיוון חיובי

אסור להחזיר את השוטרים ליציע, צריך את בית"ר בליגת העל ואין בה מקום למכבי פ"ת. שלמה שרף מסכם את מחזור ומאמין שמכבי חיפה תהיה סגנית

שלמה שרף
שלמה שרף  11.03.12 - 12:30
בית"ר, צריך אותה בליגה (אלן שיבר)
בית"ר, צריך אותה בליגה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

1. אנחנו עדים לאחרונה ובעקבות האירועים בדרבי לדיון בנוגע להחזרת המשטרה ליציעים. אני חושב שאם הייתה משטרה בהתפרעות של אוהדי הפועל ת"א והשוטרים היו פורצים ליציע זה היה נגמר באלימות קשה עוד יותר. החזרת המשטרה למגרשים תגדיל את האלימות וצריך להשתמש באמצעים אחרים ובענישה יותר חמורה. זה פשוט לא יהיה הצעד הנכון. אני חושב שהייתה העונה פחות אלימות מבעונות אחרות שבהן נכנסו שוטרים ליציעים. נוצרה איזושהי פאניקה כעת, אבל אסור לעשות את זה.

2. לפני המשחק בין בית"ר ירושלים למכבי פ"ת דיברו על כך שזהו קרב העונה של התחתית, והלוואי שכל משחק יהיה כזה גם כשמדובר בקרבות עונה בצמרת. בדרך כלל קבוצות מגיעות בלחץ למשחקים כאלה רגישים והרגליים רועדות על המגרש, אבל בית"ר הציגה את משחקה הטוב העונה. היא עשתה תנועה טובה במגרש, שיחקה בשקט וראו את המגמה שיצר אלי כהן. שחקן כמו אבי ריקן, לדוגמא, מגיע למצבים וכובש פעמיים - זה מצביע על שינוי התקפי שהמאמן עשה כאשר המטרה היא רק לנצח. גם אחרי שמכבי פ"ת צימקה, בית"ר לא נכנסה ללחץ, הניעה כדור בשקט והייתה הטובה במגרש.

ראינו גם כמה האוהדים תורמים לבית"ר וכמה חיוני שתישאר בליגה. אותו הקהל, זה שתמיד אוהבים לייחס לו אלימות, התנהג למופת. הוא דחף את הקבוצה קדימה ומגיע לקהל הזה צל"ש גדול. אולי זה גם יוביל לביטול רוע הגזירה של עונש משחקי הרדיוס. למרות המחמאות, בית"ר עדיין בסכנת ירידה.

3. מכבי פ"ת? אם בית"ר, שהבקיעה רק 5 שערים במשחקי חוץ, כבשה שלוש פעמים מולה, זה רק מראה כמה ההגנה שלה חלשה. זה היה משחק קל עבור בית"ר ומכבי פ"ת בהחלט מועמדת רצינית לירידה. בעוד שקרית שמונה דוהרת לאליפות וכמעט כל חובב כדורגל בארץ מפרגן ונהנה ממנה, אם מכבי פ"ת תרד אני לא רואה אוהד שיצטער על כך. אין לה אהדה בקרב חובבי הכדורגל ואף אחד לא יבכה על זה. עדיף שקבוצות שמביאות קהל כמו באר שבע ובית"ר יישארו ולא קבוצות שלא מביאות קהל ואינן ראויות למקום בליגה הבכירה.

4. היה מקום להתחשב בבאר שבע לנוכח האירועים הבטחוניים. ברגע שיש 15 אזעקות בלילה, אז ברור שהשחקנים לא מגיעים ב-100 אחוזים למשחק. זה עדיין לא מצדיק את התבוסה הזו. ב"ש ספגה כמות שערים גדולה מאוד העונה, כמעט שני שערים במשחק, וזו בעיה גדולה. קבוצת תחתית חייבת להילחם ולא לספוג ולהיראות ככה. אלה שערים של ילדים והחבורה של גיא לוי עוד אמורה להיות קבוצה שנלחמת על חייה.

5. הפועל ת"א עמדה לדין. אחרי שבית"ר ספגה עונשים כאלה כבדים, על אחת כמה וכמה שהפועל אמורה להיענש בחומרה. לגבי מה שקורה בבית הדין, מי שנמצא שם צריך ללכת הביתה. יושב שם תובע כבר למעלה מ-30 שנים ואין לי בעיה עם כל עונש שהפועל תקבל, אבל אני לא רוצה לראות עונש של משחק ללא קהל. אסור להעניש בצורה שמשפיעה על האוהדים. לגבי הערעור של בית"ר, אין לי ספק שהעונש שהיא קיבלה לא צודק וחייבים להקל בעונש הזה.

נקודה לסיום. מכבי חיפה והפועל ת"א ייפגשו ביום שני וכמו שזה נראה כרגע, הירוקים ינצחו. מאז שהגיע אדין צוצאליץ', הם נראים אחרת. הוא ייצב את ההגנה וכל הקבוצה נראית טוב. לפי דעתי, חיפה תתקדם ותסיים במקום השני את העונה.