הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פיצוץ בלתי נמנע: הגעת קבאני סוללת את הדרך לעזיבת זלאטן

איברהימוביץ' הביא אליפות לפ.ס.ז', ולכן הופתע מהתחרות בשפיץ. השבדי פירש זאת כחדירה לטריטוריה שלו, לא עונה לטלפונים של מאמנו וההתנגשות קרבה. רק הסוכן שגוזר קופון יכול לחייך בדרך אל הבנק. צפו בקליפ עם ביצועי המטאדור

רם חיים
רם חיים  21.07.13 - 21:06

זה מרגיש כאילו אדינסון קבאני סוף-סוף יכול לשחרר אנחת רווחה, אחת ענקית כזו. אחרי סאגת העברה מתישה שכללה בלי סוף פרובוקציות מצד נשיא נאפולי, אאורליו דה לאורנטיס וריב עם אמא ואבא שניסו לסדר לו דרך הרדיו חוזים בצ'לסי ובריאל מדריד, הוא חתם לבסוף בפאריס סן ז'רמן והפך להעברה היקרה ביותר בתולדות הליגה הצרפתית - 64 מיליון יורו.

החיים של "אדי" פתאום נראים מושלמים. הוא השיג את מבוקשו ועזב את איטליה לקבוצה שאפתנית יותר, הבעלים קיבל את פניו בהצהרה ש"הוא היה המטרה העיקרית ולא וויין רוני", המשכורת השתפרה, וכמובן – הדובדבן – שיתוף פעולה אימתני בחוד עם זלאטן איברהימוביץ', הדבר העיקרי שמדברים עליו מאז שמלך שערי הסרייה A בעונה שעברה נחת בבירה הצרפתית.

לא שותף, מטרד.
אם הרגשתם דפיקות לב קטנות מהמחשבה על שיתוף פעולה בין שני הסופרסטארים, אתם לא לבד. אפילו קבאני איתכם: "זה יהיה תענוג לשחק לצד איברהימוביץ'. אני מקווה שניצור יחד שיתוף פעולה מוצלח". פנטזיות זה מצוין, אבל הן יכולות להפוך בתוך שנייה למסלול התנגשות מהיר, בגלל אותה סיבה - שניהם חלוצים כל-כך טובים.

סגנון המשחק של האורגוואי והשבדי זהה כמעט לחלוטין. שניהם חלוצי שפיץ שהיכולות שלהם באות לידי ביטוי לא רק בתוך הרחבה. הם מסוגלים לחדור אליה עם כח פריצה סוחף, יש להם בעיטה אדירה מכל טווח וכמו שהם מסיימים מהלך בצורה מושלמת, כך הם גם יוצרים אותו.

קבאני שיחק עד כה בשני מועדונים אירופיים, פאלרמו ונאפולי. בשניהם הוא היה האיש המרכזי בשיטת המשחק, הכתובת העיקרית לכל מהלך וכשהוא לא טוב, גם הקבוצה לא. איברה גם הצליח בכל קבוצה שבה הכל עבר דרכו, מלבד אחת, ברצלונה. הוא פשוט לא אהב את העובדה שליאו מסי מועדף על פניו כמוציא לפועל, וחודר לשפיץ, הטריטוריה שהוא כל-כך קנאי לה. זאת היתה הסיבה המרכזית לעזיבתו בתוך עונה אחת בלבד.

רכישת קבאני היא המשך בהפיכתה של פ.ס.ז' לכוח חשוב באירופה, ובעוד האורות בעיר נוצצים מאי פעם בעקבות המהלך, איברה פגוע כבר מאז מהמו"מ. הוא רואה בהגעתו של "אל מטאדור" הבעת אי-אמון מצד המועדון שלא מסתפק בו למרות ההצלחה בטווח קצר שסיפק לו עם מלכות שערים ואליפות ראשונה מאז 1994. הענק השבדי מאמין שבקבוצה בה הוא משחק, הוא צריך להיות השליט היחיד והבלתי מעורער בחלק הקדמי. קבאני מבחינתו הוא יותר מטרד מאשר שותף, מסי חדש אם תרצו, וזה משהו שעלול להשפיע בצורה שתעצור את ההתקדמות שלה קבאני ראוי ומצפה.

גם בשבדיה יודעים לסנן, אפילו אם זה המאמן
"הם ייצרו שיתוף פעולה טוב, אבל גם קבאני צריך לדעת שאיברה ישאר האיש המרכזי", אמר מינו ראיולה, סוכנם של שני החלוצים. ובעוד הסוכן מנסה לשמור על ערכם הרב של מיוצגיו, האיש החדש על הקווים בפארק דה פראנס, לורן בלאן, הוא אחד מאלה שלא מסכימים איתו. המאמן הצהיר על אהבתו לקבאני ואמונתו ש"הסגנונות של שניהם יכולים להשלים אחד את השני". בנוסף, קשה להאמין שאחרי ההשקעה הכספית העצומה בהבאתו של האורוגוואי, הוא יהפך לכינור שני.

רמזים נוספים לאי שביעות רצונו של איברה מהגעתו של קבאני כבר נראו דרך בלאן, שניסה לטלפן לקפטן נבחרת שבדיה, אך האחרון סינן את שיחותיו. בעיות משמעת הן לא משהו חדש לצרפתי. הוא עשה סדר בטריקולור הסוררת אותה אימן ביורו 2012, לאחר המרד נגד ריימונד דומנק, המאמן במונדיאל 2010.

הסיטואציה היא קשה עוד יותר עבור בלאן גם מכיוון שלאונרדו, המנהל המקצועי בעונה שעברה, התפטר מתפקידו לאחר שהוטל עליו עונש השעיה של שנה וכעת יש פחות בן אדם שעבד עם איברהימוביץ' ויכול לעזור למאמן החדש להתמודד עם המצב. מבחינה מקצועית אבל בעיקר משמעתית. זאת הקבוצה השנייה בסה"כ אותה מאמן בלאן לאחר שזכה באליפות עם בורדו לפני המעבר לאימון הנבחרת. הוא לא נתקל בקשיים כאלה בהצלחה שלו בעבר ובטח שלא נתקל באגו כזה. ולמרות שלכאורה הוא "ברירת מחדל", עדיין מדובר בשם גדול ובקבוצה מאמינים שהוא יכול להמשיך את ההצלחה, בטח לקראת עונה בה האתגרים מגיעים גם לליגה המקומית בשל התעצמות מונאקו.

רבים רואים בעסקת קבאני את הדרך לפרידה מאיברה אחרי עונה אחת בלבד בארץ הבאגט. דה לאורנטיס דאג לחזק את השמועות האלה כשאמר ש"הובטח לזלאטן מעבר לקבוצה אחרת". על פניו, זה נראה כרגע כמו מצב אידיאלי להרבה גורמים בפ.ס.ז'. זלאטן יהיה אבידה ענקית אבל כרגע נראה שהוא יכול יותר להזיק מאשר להועיל ובשביל זה דאגו למחליף מצוין.

איברהימוביץ' הוא אייקון. מאחר שהוא כזה, הוא גם מרשה לעצמו הרבה מדי. אם זה התחיל בשיחות טלפון שלא נענו כששמו של בלאן על הצג, מה יהיה כשהוא ומאמנו החדש יהיו פנים מול פנים? לחלוץ לא תהיה בעיה להראות לו שהוא לא סופר אותו. וכשהוא לא אוהב מישהו, זלאטן דואג להראות את זה בדרכו הייחודית. תשאלו את פפ גווארדיולה. מכאן, הדרך לחדר הלבשה לא בריא ופגיעה במעמדו של בלאן שיכולה להשפיע גם על שאר הקבוצה היא קצרה מאוד.

ראיולה אולי חושב שיש סיכוי לשיתוף פעולה שיגרום אפילו לשפים הקשוחים של פאריס ללקק את האצבעות, אבל בתוך תוכו גם הוא יודע שאחרי שגזר קופון שסידר לו יופי של חופשת קיץ, הוא לא סיים עדיין עבודתו בעונת המלפפונים ועליו למצוא עכשיו קבוצה חדשה לקליינט הבכיר שלו. בשאנז אליזה יש מקום רק לשריף אחד.