בן שמעון מוותר? 5 שחקני הרכב לא יפתחו

מכבי פ"ת תפגוש הערב את הפועל חיפה בגומלין רבע הגמר בגביע הטוטו כשהיא בפיגור, אבל המאמן מתכונן כבר למכבי ת"א במחזור הראשון בשבת וייתן מנוחה לחניכיו

רועי זריהן  10.09.14 - 09:56
בן שמעון. מוותר על גביע הטוטו?
בן שמעון. מוותר על גביע הטוטו?
תחילת כתבה

רגע לפני שנפתחת ליגת העל בסוף השבוע הקרוב ואפשר לזהות סדרי עדיפויות ברורים אצל הקבוצות שעדיין משחקות במפעל גביע הטוטו. אחת כזו היא מכבי פתח תקווה, שתפגוש הערב את הפועל חיפה, למשחק הגומלין ברבע הגמר ותנסה למחוק פיגור 2:1 מהמשחק הראשון.

  • כל השידורים מגביע הטוטו: ישיר בערוץ 5LIVE

אם מסתכלים על ההרכב של בן שמעון אפשר להבין מהו סדר העדיפויות של מאמן מכבי פתח תקווה, שביום ראשון הקרוב יפגוש את מכבי תל אביב, במסגרת המחזור הראשון של ליגת העל. כבר בסיום המשחק הראשון מול הפועל חיפה ציין בן שמעון את החשיבות של חלוקת הכוחות לקראת המשחק בראשון מול האלופה ולראייה, גידי קניוק, איוון הרצג וגיא מלמד, שפתחו ברוב משחקי גביע הטוטו, יקבלו מנוחה וכלל לא נמצאים בסגל של בן שמעון. מי שכן נמצאים בסגל, אבל לא יפתחו בהרכב הם קוסטדין אזורוב, שכבש את שני השערים היחידים של מכבי פתח תקווה עד כה. גם חגי גולדנברג יקבל מנוחה ומי שיפתח במקומו הוא דור אלו, את אזורוב יחליף עידן שמש.

מי שיזכה להופעת בכורה העונה הוא ניראל מחפוד שיפתח בשלישיה הקדמית לצידם של פלצ'וק ושמש. "קל לכולם לתקוף את מכבי פתח תקווה, זה לא משהו חדש", אמר גורם במכבי פתח תקווה כשהוא מתייחס לטענות של אוהדי מכבי תל אביב נגד מחירי הכרטיסים לקראת המשחק ביום ראשון במושבה. כזכור, אוהדי מכבי תל אביב מתכוונים למחות כנגד מחירי הכרטיסים (90 שקלים לבוגר ו-45 לנוער/חייל/נשים בקופות האצטדיון). במכבי פ"ת ממש לא אהבו את הטענות הללו, בלשון המעטה, והוסיפו: "לפני שאוהדי מכבי תל אביב באים אלינו בטענות, שיבדקו מה קורה אצלם בבית, כנראה שהם לא יודעים שהקבוצה שלהם מבקשת 100 שקלים לכרטיס ואם אני לא טועה זה יותר מ-90 השקלים שאנחנו מבקשים".

בכל מקרה, בפ"ת מבקשים להסביר שלא מעט מאוהדי מכבי תל אביב רכשו כרטיסים לקראת המשחק כבר לפני שבועיים, לפני שהמשחקים נדחו בגלל המצב הביטחוני. בנוסף, מכבי פתח תקווה מודה, בדומה ללא מעט קבוצות בליגת העל, שכתוצאה מההוצאות השוטפות בערב המשחק, שכוללות, עלויות אבטחה, שיטור, שכירות של האצטדיון, הוצאות שמתקרבות ל-250 אלף שקלים, אין להם ברירה אחרת, אלא לבקש סכום שכזה, אחרת יסיימו את משחקי הבית בהפסדים.