"במקום שאגיע לבירור, שגרינפלד יירד ליגה"

שרצקי בתגובה לדו"ח מהסופרקאפ: "ביום חג כזה ציפיתי לשופט סביר"

תומר לוי ושירלי בר דיין  16.08.15 - 18:30
תחילת כתבה

הריקושטים ממשחק אלוף האלופים, ובעיקר מכל מה שקשור לשיפוט של אוראל גרינפלד, ממשיכים להגיע. לאחר הטענות הקשות של קרית שמונה נגד השופט, שהרחיק את לואיס גוטיירס והורה פעמיים על בעיטה חוזרת של פנדלים, גרינפלד שלח הבוקר (ראשון) דו"ח שיפוט חמור להתאחדות בו הוא הציג את הצד שלו להתרחשויות כאשר "הכוכבים" המרכזיים היו איזי שרצקי וגיא חיימוב. בהמשך היום הדו"ח הגיע גם לידיו של תובע ההתאחדות ניר רשף שהחליט להעמיד את השניים לדין משמעתי.

"יש לציין עם עם סיום 90 הדקות, המבלך ההפסקה לפני פתיחת הארכה, בעלי עירוני קרית שמונה, מר איזי שרצקי, התפרץ בצעקות ובליווי תנועות ידיים לתוך חדר ההלבשה שלנו כמחאה על השיפוט לטענתו, מיד כשראיתי אותו נכנס ביקשתי ממנו שיכבד את המעמד ויעזוב את חדר ההבלשה", כתב השופט, "מר איזי העדיף שלא להקשיב לי ולשאר צוות השיפוט והמשיך לצעוק "השיפוט בושה וחרפה (מספר פעמים), גם בשידור אמרו שערוריה של שיפוט, אתה לא תשפוט יותר. כל משחק אותה שערוריה".

לאחר מכן כתב גרינפלד: "בסיום המשחק התבקשתי להמתין עם כל הצוות לטקס הענקת המדליות. בעודנו עומדים במרכז המגרש, מר איזי שרצקי ניגש אליי ואמר לי שוב ממנעמיו "אני אומר לך, במקומך הייתי פורש משיפוט עד היום, ואני אומר את זה בשידור".

לאחר מכן התייחס גרינפלד להתנהגותו של השוער גיא חיימוב במהלך דו קרב הפנדלים: "עוד להוסיף הוא אקט מחאתי הבוצע על ידי שוער עירוני קרית שמונה גיא חיימוב. לאחר ביצוע בעיטת העונשין השישית של קבוצת מכבי ת"א, אותה הדף השוער, שרקתי והורתי על בעיטת עונשין חוזרת, היות ובוצעה באופן שאינו חוקי... עם שריקתי וסימוני בהתאם לבעיטה חוזרת, השוער גיא החל לרוץ לקראתי בליווי תנועות ידיים מזלזלות וצעק "בושה וחרפה, לא רוצה, אני לא עומד", ומכאן המשיך לרוץ לכיוון ספסל קבוצתו כאשר בדרכו הוא משתולל, קופץ, צועק ומסמן בתנועות ידיים שלא רוצה לחזו ולשוב לעמוד בשער".

"חברי הצוות המקצועי של קבוצתו, כולל מנהל קבוצתו מר יוסי אדרי, ביקשו מהנ"ל לשוב ולעמוד בשער", המשיך גרינפלד, "מכאן השוער, בדרכו חזרה, המשיך לסמן בתנועות ידיים ובשפת גוף מזלזלת את תחושותיו, ואף השיב לעבר קהל אוהדי מכבי ת"א במחיאות כפיים הפגנתיות על כך ששרו לעברו שירי הלל".

מאיגוד השופטים נמסרה תגובה נזעמת לדבריו של שרצקי: "איגוד השופטים דוחה על הסף את הביקורת הלא מקצועית והסגנון הלא ראוי, בלשון עדינה, של מר איזי שרצקי בעלי קבוצת עירוני קרית שמונה, כנגד החלטות השופט אוראל גרינפלד במשחק הסופרקאפ. ההצהרות הפומביות בדבר הטיית המשחק אמש חמורות ביותר והיוו המשך להתנהלותו והתנהגותו של מר שרצקי לכל אורך הערב, שכללו גם התפרצות לחדר השופטים וצעקות מביכות שהטיח בהם טרם פתיחת ההארכה".

"מי שאמור להוות דוגמה ורק שעות מעטות קודם לכן היה חלק מאירוע מרשים של פתיחת עונת 2015/16 שכל תכליתו סובלנות ושיפור תדמית הכדורגל שלנו, אינו יכול להתנהג ולהתבטא כך", הוסיפו באיגוד. "גם משחקן ותיק, שוער הקבוצה ונבחרת ישראל, גיא חיימוב, יש ציפייה להתנהגות אחראית ומכבדת בהרבה. איגוד השופטים מעניק גיבוי מלא לשופט גרינפלד על ההחלטות במהלך המשחק".

בתגובה לדו"ח השיפוט, שרצקי שיגר מכתב לתובע ההתאחדות ניר רשף, בו כתב בין היתר: "מותר לשופט לטעות ולא יתכן כי לא יטעה, אך יחד עם זאת אסור לכל שופט באשר הוא לנהל משחק שבו כל החלטה שלו נגדנו ניראת במעשה מכוון על מנת שלא ננצח את המשחק. אני מדגיש, מעולם לא אמרתי את הדברים הללו בעבר. בשני הצהובים לגוטיירס הוא טעה ומיהר בהוצאת אדום שלא היה כלל. הבלם היה מצוין אמש אחרי שהיה חלש באירופה. ההשלכות לכך ברורות והוא לא ישחק מול הפועל באר שבע בפתיחת הליגה".

שרצקי המשיך לירות: "השיא הגיע בבעיטות ההכרעה מ-11 מטרים. כמי שנמצא 60 שנה במגרשים, איני זוכר מקרה שבו נפסלו שני פנדלים בטענה זהה לטענתו של גרינפלד, זאת כאשר ב-99 אחוזים מהפנדלים שנעצרו השופט זז מהמקום. בפנדל הראשון חיימוב שתק, בשני הוא התנהג כפי שגם אני הייתי מתנהג. במקום להזמין אותי לבירור, יש לעשות סרט על גרינפלד ולהוריד אותו ליגה".

"למרות הניצחון, איני חוזר בי מדבריי", המשיך בעלי קרית שמונה. "נושא חמור לא פחות הוא שגרינפלד הוציא צהוב לחיימוב על מה שהוא מכנה 'התנהגות בלתי ספורטיבית', אך לאחר הדברים שאני הטחתי בו, החליט השופט לציין גם את גיא בדו"ח על מנת לפגוע יותר בקבוצה וניסה להרחיק עוד שחקן משמעותי מהמשחק מול ב"ש. הייתי מצפה שליום חג שכזה ישלחו שופט ברמה סבירה. מעולם לא חשבתי שדברים נעשו במכוון גם כשכעסתי על שיפוט, הפעם זה היה קיצוני מדי".