בחיפה כועסים על הביקורת של רטן: "יורק לנו בפרצוף"

במועדון לא אהבו את ההתבטאויות העוקצניות של המאמן אחרי ההפסד למכבי ת"א בגמר גביע הטוטו, טענות גם נגד השופטים. גרשון יחזור להרכב מול ב"ש, גם אטיין ריינן ימשיך

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.09.18 - 09:00

תגיות: גביע הטוטו

תחילת כתבה

במכבי חיפה יצאו אתמול (רביעי) מאוכזבים מאוד מההפסד בגמר גביע הטוטו למכבי ת"א, אבל היו המומים עוד יותר מההתבטאויות בסיום של המאמן פרד רטן. ההולנדי מתח ביקורת, ולא בפעם הראשונה, על הרכש שקיבל כשאמר: "ההבדל במשחק היה שמכבי ת"א הכניסה שחקנים בינלאומיים".

בקבוצה רואים בחומרה את ההתבטאויות והזכירו ששבוע לפני כן אמר כי 'הוא לא יודע אם סיידובה סומא יכול לסייע' לאחר שראה רק קליפ אחד שלו ו'שאם היו לו את השחקנים הכי טובים בעולם היה לו קל יותר'.
"זו חוצפה. מאמן במועדון גדול כמו מכבי חיפה לא יכול לדבר ככה. זו יריקה בפרצוף", אמרו במועדון. 

יעקב שחר לא מתכוון לבצע שינוי בשלב זה, אבל ברור שהפסד להפועל ב"ש או יכולת חלשה כמו במשחק הליגה האחרון תטרוף את הקלפים מחדש. במידה ויוחלט על שינוי, רוני לוי שפוטר מאנורתוזיס פמגוסטה הוא הדמות המועדפת, קודם כל בקהל שאתמול אף קרא בשמו. המנהל הטכני מו אלאך שמע את הראיונות וגם המנכ"ל אסף בן דב שהגיע למשחק קיבל את הרשמים והעבירם לראשי המועדון. "דווקא אחרי משחק טוב שלנו שהוכרע הרבה בגלל שדן גלזר לא הורחק, אנחנו נאלצים להתעסק בדברים שאמר המאמן", אמר גורם בקבוצה שהחמיא לקהל הירוק שמילא את היציעים ולא הפסיק לעודד. במועדון מרגישים שלאורך תקופה ארוכה השופטים מקפחים אותם ובן דב גם ניגש בסיום לצוות השיפוט והביע את מחאתו.

במישור המקצועי, במועדון היו שבעי רצון מאטיין ריינן, ג'ורג' מנדז'ק, שלומי אזולאי ונטע לביא שהציגו יכולת טובה. רמי גרשון יפתח כמגן שמאלי במקום סאן מנחם שהוחלף בגלל כיווץ בשריר וייבדק היום.
השחקנים הופתעו שסיידובה סומא שהגיע על תקן שחקן מוביל וכבר קיבל דקות נגד מכבי פ"ת, לא נכלל ב-18. "מוזר מאוד שהעדיפו כמות של בלמים על הספסל במקום עוד שחקן התקפי", אמרו שחקנים בחיפה. בצוות הסבירו שהחוק אינו מאפשר שישה זרים במקביל והכוונה הייתה להעניק לכל חמשת הזרים את כל דקות המשחק. רועי קהת ששוב לא התלבש, מאוכזב ממעמדו ומכך שלמרות שהוא כשיר לא קיבל צ'אנס העונה.