איביץ': הכדורגל ביוון ברמה אחת מעל ישראל

מאמן מכבי ת"א בראיון: העדיפות היא לליגה. מרגיש פה בטוח

תומר לוי
תומר לוי  27.09.18 - 16:15
תחילת כתבה

שמחה ענקית נראתה בחדר ההלבשה של מכבי תל אביב אחרי הזכייה בגביע הטוטו. השחקנים הצהובים גם הגיעו לוולדימיר איביץ', ששומר בדרך כלל על פנים חתומות, שפכו עליו מים והצטלמו איתו. "כמעט נשבר הדיסטנס איתו. מי שרצה לראות כמה השחקנים מחוברים אליו קיבל תשובה", אמר אחד מהם.

"העדיפות קודם כל היא לקחת את האליפות" סיפר המאמן בראיון ביוון, "אנחנו רוצים להחזיר את האליפות אחרי שלוש שנים. כל הקבוצות בישראל תחרותיות. יוון היא רמה מעל ישראל כרגע, בכל הנוגע לארגון. אני מרגיש פה די בטוח, יותר ממה שאני מרגיש בסלוניקי או בבלגרד".

בחזרה לגמר גביע הטוטו, החלטה שהתקבלה בשמחה בקרב כל הקשורים למכבי ת"א הייתה זו של שרן ייני, שבחר להעלות יחד איתו את כובש שער הניצחון אלירן עטר, להנפת הגביע. גם דור מיכה, שמשמש בתור הקפטן השני של הצהובים, לא התנגד לכך.

אחרי המשחק, איביץ' החמיא לעטר: "הוא האיש שלנו ואחד השחקנים החשובים במערך. הוא הבקיע עבורינו המון גולים חשובים והוא עובד קשה. לא יודע מה היה איתו בשנים הקודמות, רק שימשיך ככה". אגב, לחלוץ הנהדר מתחדש החוזה באופן אוטומטי ברגע שהוא משחק העונה 70 אחוז מהמשחקים. כפי שזה נראה כרגע, במועדון הצהוב ירצו לשבת איתו עוד לפני שזה קורה ולהציע לו חוזה חדש לעוד מספר שנים.

עוד שחקן שסחט שלל מחמאות הוא מיכה. איביץ' כינה אותו: "אחד משחקני ההתקפה הטובים ביותר בכל הליגה", ובכל זאת בחר להשאיר אותו על הספסל יחד עם עטר. "איביץ' זו הצלחה של כולנו, הכל הולך לו כרגע. הרווחנו את עטר ומיכה טריים לדרבי, עם תוצאות אי אפשר להתווכח. כרגע הוא הצלחה", תירצו והחמיאו במועדון.

ובין כל השמחה, למכבי ת"א יש גם מקום לדאגה. בבדיקת MRI שנערכה לאופיר דוידזאדה הובחן קרע קטן במיניסקוס ועדיין לא הוחלט על שיטת הטיפול. ההערכה היא שהוא ייעדר גם מהדרבי מול הפועל תל אביב בשני.

פרדראג ראיקוביץ' היה מאושר מהזכייה בגביע ובראיון אחרי המשחק נראה ששמר על רעב לקראת המשך העונה: "אני מקווה שזה תואר ראשון מתוך שלושה. אנחנו צריכים להמשיך בדרך הזאת ואם זה אפשרי, נרצה לזכות בהכל. במחצית השניה שלטנו במשחק. שמרנו על הכדור, לא נכנסו לפאניקה. אז אני חושב שהגיע לנו הניצחון".

"היו הרבה שינויים בקיץ. אני חושב שיש יותר רעב מהעונה שעברה. אנחנו יותר קומפקטים ומשחקים ביחד, השתפרנו הרבה", טען השוער כשנשאל על ההבדלים בין העונות ודיבר על הקיץ שעבר עליו: "לא ידעתי אם אעזוב או אשאר, אבל אני מוכן להמשיך עד סוף החוזה שלי. לא חשבתי שאשאר ארבע עונות במכבי ת"א, אבל זה הכדורגל. מכבי רוצה להשאיר אותי ואני בקשר טוב עם המועדון".

"אני רגיל לביקורות. אני יודע שיש אוהדים שביקרו אותי וגם בעיתונים. הייתי עצוב כשזה קרה, שפישלתי באירופה והקבוצה לא עלתה לשלב הבתים של הליגה האירופית. ככה זה שוער, אתה יכול להיות גיבור ופעם אחרת להיות אפס. אף אחד לא יכול לתקן אחרי ששוער עושה טעות".

ראיקוביץ' החמיא גם לעטר: "אני חושב שאיביץ' נותן לאלירן יותר צ'אנס מאשר ג'ורדי קרויף נתן לו. אני שמח בשבילו, הוא עוזר לנו הרבה".