"האם מנחם יישאר בחיפה? חד משמעית כן"

בלבול אחרי ההפסד לב"ש. בכר: "הייתי רגוע גם בתשעה שחקנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.19 - 00:14
תחילת כתבה

למרות שעלתה בהרכב משני ושיחקה בתשעה שחקנים במשך כחצי שעה, הפועל באר שבע עלתה לחצי גמר גביע הטוטו לאחר שגברה 0:1 על מכבי חיפה בקרב האירופיות. כעת היא יכולה להתרכז במשחקי מוקדמות הליגה האירופית, כשכבר בחמישי תארח את קייראט בטרנר.

ברק בכר היה מרוצה בסיום: "כל הכבוד לחבר'ה שלנו. נכון שזה גביע הטוטו עם שחקנים שכביכול פחות משחקים בשתי הקבוצות, אבל זו גאווה עצומה לראות את החבר'ה נלחמים, למרות שקיבלו אדום ואז עוד אדום, וחצי שעה התמודדו תשעה מול 11. נכון שלא היה כדורגל גדול של שתי הקבוצות והיה לנו מזל, אבל כשאתה עושה את הדברים נכון, המזל איתך וזה באמת ניצחון גדול שייתן לנו הרבה פוש להמשך".

בכר המשיך להתייחס להרחקות של שחקניו בתחילת המחצית השנייה: "אולי זה יפתיע, אבל הייתי יחסית רגוע כי הייתה מחויבות גבוהה אצל החבר'ה, הופעה הירואית מבחינת מחויבות ומלחמה. היה קשה לשחק כדורגל בחיסרון של שני שחקנים. זו תחילת עונה ולא צריך להתלהב יותר מדי, אבל זה מספק לנצח בצורה כזו. השיפוט? אף אחד לא אוהב אותו, אני אף פעם לא דיברתי על שופטים ואמשיך לא לדבר. בסופו של דבר ניצחנו וזה מה שחשוב.

שיר צדק, שהיה אחד המנודים של הקבוצה, על מהספסל במחצית השנייה ובכר אמר: "אני עושה מה שאני רואה לנכון מקצועית זה מה שעשיתי ואמשיך לעשות. אם ימשיך בבאר שבע? ימים יגידו".

בצד השני, מרקו בלבול לא הסתיר את תחושותיו אחרי ההדחה מגביע הטוטו: "מאכזב. אף פעם לא אוהבים להפסיד, בטח שלא בבית. במחצית הראשונה לא פתחנו טוב, ואת המחצית השנייה פתחנו טוב. יכולנו להשוות ולחזור למשחק, אבל לא היינו חכמים בפעולה האחרונה. הייתה חסרה לנו איכות מקדימה. היו לנו 2-3 מצבים מצוינים לכיבוש ולא ניצלנו וחבל כי לצערי, הפסדנו".

מאמן מכבי חיפה הגן על החלטתו להשאיר לא מעט שחקני מפתח על הספסל ומחוץ לסגל: "הם היו חייבים לנוח ולא לשחק. הבריאות הכי חשובה ופיזית, הם היו חייבים לנוח, אחרת הם היו נפצעים. זו הייתה החלטה נכונה מאוד. גם עם ההרכב שעלינו היינו חייבים לנצח במשחק בבית, שעד להרחקה שלהם היה בשליטה שלנו. אני לא יודע אם היה פנדל או לא, אבל הפסדנו וחבל. זה הכדורגל".

למרות שנראה היה שסאן מנחם כבר סיים את דרכו במועדון, המגן עלה מהספסל לאחר ועדת המשמעת שנערכה לו מוקדם יותר, בה התנצל על מעשיו. "בסדר, הוא חצה קו אדום", אמר המאמן. "אבל הדברים טופלו במועדון והוא חזר היות חלק מהסגל. אם יישאר שחקן מכבי חיפה? חד משמעית כן".

גיל יצחק עלה מהספסל במחצית השנייה, אך לא הצליח למצוא את הקשת למרות שהגיע למצבים. עם זאת, בלבול משוכנע: "כל מי שיוכיח את עצמו באימונים יקבל דקות. התפקיד של השחקנים דקות הוא להוכיח כשהם מקבלים, והייתי מרוצה ממנו".

צפו בדבריו של מרקו בלבול >>>

הדפס