כלום לא השתנה: בן זקן נצפה מעביר הוראות

בעלי אשדוד דרש מאוואט לשנות מערך מול נס ציונה, המאמן: "אנחנו מחליפים דעות. רואה בזה מבורך"

גיל לוין
גיל לוין  03.08.19 - 20:26

תגיות: גביע הטוטו

תחילת כתבה

חלפה עונה ונראה ששום דבר לא השתנה. במהלך המשחק בין מ.ס אשדוד לעירוני נס ציונה בגביע הטוטו וכשהקבוצה מעיר הנמל מוליכה 0:1, הבעלים ג'קי בן זקן נראה מגיע לספסל הקבוצה ומעביר למאמן רוני אוואט הוראות טקטיות.

האירוע קרה רגעים ספורים לפני השריקה לפתיחת המחצית השניה באיצטדיון הי"א. בן זקן נצפה משוחח עם המאמן אוואט, אבל תוך כדי העביר לו הוראות טקטיות וביקש ממנו לעבור לשחק במערך של שני חלוצים.

אין זו הפעם הראשונה שהאיש החזק במ.ס אשדוד מחלק הוראות מקצועיות וזה קורה אחרי שכבר הצהיר בסיום העונה החולפת שהוא מתכוון להיות מעורב יותר בעונה החדשה וגם הודה שבחר ברוני אוואט לאימון הקבוצה בזכות מערכת היחסים הטובה בין השניים.

בעניין אחר, שחקן הרכש החדש, בלם וקפטן נבחרת אוגנדה, טימותי אוואני, ינחת הלילה בישראל ומחר בבוקר יחתום באופן רשמי במ.ס אשדוד. אוואני היה חלק מנבחרתו באליפות אפריקה וביום שני האחרון השלים 90 דקות נגד סומליה.

במשחק עצמו, אשדוד שמטה יתרון וראתה את נס ציונה משווה ל-1:1 בתוספת הזמן. "לא היינו טובים במחצית השניה", הודה אוואט אחרי המשחק. "יש משחקים שצריך לדעת להכריע גם כשהיכולת לא טובה, זה חוסר מזל אבל זה קורה בכדורגל. רק לפני שלושה ימים שיחקנו ובעוד ארבעה ימים יש לנו משחק נוסף, כך שהעייפות מורגשת".

"טימותי אמור לנחות והוא מגיע בכושר טוב", הוסיף אוואט. "נצטרך לראות אותו ביומיים הקרובים ואם הוא ירגיש טוב נשתמש בו ביום רביעי במשחק נגד בית"ר. כולי תקווה שהוא יתן לנו עוד איזון ניסיון ואיכויות שחסרים לנו בחלק האחורי. בלם נוסף? לא נחתים אף אחד אחר עד שטימותי יגיע ויתאקלם, אנחנו נבחן את הדברים ונראה מה הקבוצה צריכה".

על ההוראות שקיבל מג'קי בן זקן: "אנחנו מדברים הרבה ומחליפים דעות. ג'קי חי ונושם את הקבוצה, אני יותר משמח לשמוע את דעותיו ולקבל עוד זווית ראייה. אני לא רואה בזה פסול, אלא מבורך".

בצד השני, מאמן נס ציונה עמיר תורג'מן סיכם מנקודת מבטו: "במחצית השניה השתלטנו על המשחק והגענו למצבים, אבל חסרים לנו מספר שחקנים איכותיים כדי לעשות הבדל. יש לנו בסיס טוב, אבל זה לא מספיק טוב. אנחנו מקבלים שערים קלים מדי, יש לנו קבוצה חדשה וצעירה בהתהוות".

על התכנון לחיזוק הקבוצה עד פתיחת הליגה: "אנחנו חושבים לצרף ארבעה או חמישה שחקנים וממתינים לקבוצות הגדולות ולזרים. אנחנו בוחנים את סאקו טורה (שיייך למכבי חיפה), אבל נעשה החלטות בקרוב". על הטעות של עמרי גלזר בשער של אשדוד: "הוא שוער מצוין עם פוטנציאל גדול, לטעות זה חלק מהחיים".