שועה ביצע עבירת משמעת וזומן לשיחה אצל בלבול

לעיניי הבעלים יעקב שחר, חלוץ מכבי חיפה התבקש להתאמן בצד בסופ"ש אחרי שחזר ממחלה, אך סירב: "אם אני מתאמן בצד, לא אתאמן". מהמועדון נמסר: "לא היה ולא נברא"

גיל לוין
גיל לוין  18.08.19 - 06:40

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

חלוץ מכבי חיפה ירדן שועה ממשיך ליצור סביבו רעש שלילי. לערוץ הספורט נודע שהשחקן נקרא לשיחה אישית עם מרקו בלבול בסיום האימון ביום שישי האחרון, זאת בעקבות עבירת משמעת חמורה.

במועדון מספרים שלאחר שלא חש בטוב במהלך יום חמישי ואף פונה לבית החולים, שועה חזר לאימונים בשישי, אבל התבקש להתאמן בצד. החלוץ סירב לבקשה והודיע לצוות ולשחקנים ההמומים: "אם אני לא מתאמן עם כולם, אני לא מתאמן". כל זאת מול עיניו של הנשיא יעקב שחר, שצפה באימון מהיציע.

חבריו למכבי חיפה מספרים שאת המשך האימון ראה שועה מהצד ובסיומו, כאמור, נכנס לשיחה אצל המאמן, שהבהיר לחלוץ, בין היתר, כי יצטרך ליישר קו ובמהירות. "ירדן מרשה לעצמו ולא בפעם הראשונה להתנהג איך שבא לו", אמר אחד השחקנים.

כאמור, זו אינה הפעם הראשונה שירדן שועה, שנרכש בלא מעט כסף, עובר עבירות משמעת. "בלבול חייב לעשות לזה סוף ולהעמיד אותו במקום", אמרו כמה שחקנים במכבי חיפה. אם זה לא מספיק, במועדון סיפרו כי ברביעי שועה התבקש להגיע לאימון, נוסף על צ'ארון שרי, ביום החופשי של הקבוצה. החלוץ לא הגיע לאימון וגם לא הודיע על כך לאף אחד. מאוחר יותר סיפר שהוא לא חש בטוב והתבקש להיבדק בבית החולים איכילוב. בשל כך הוא יעבור בירור.

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. ירדן לא הוזמן לשום שיחה אישית עם מרקו בלבול בסיום האימון בשישי. ביום חמישי הוא היה בבית החולים ולכן ביום שישי קיבל הוראה מהמאמן לסיים את האימון מוקדם. ירדן לא קיבל שום הוראה לערוך אימון בנפרד. מרקו החליט שהוא מסיים את האימון וזהו. יש פה ניסיון לפגוע בשחקן".

לאחר מכן המועדון הוציא הודעה רשמית נוספת, שסותרת את ההודעה הראשונית: "ביום ה' בשבוע שעבר, השחקן ירדן שועה לא חש בטוב וטופל בבית החולים. באימון של שישי החליט המאמן מרקו בלבול, טרם תחילתו, כי ירדן יערוך את שלב החימום בלבד ולא ימשיך בשאר האימון. ירדן אגב ביקש להמשיך את השלב השני, אך התבקש לשוב לחדר ההלבשה. ירדן לא הוזמן בתום האימון לשיחה אצל מרקו מכיוון ששוחרר מהאימון באישור. ביום ד' האחרון הוא לא הופיע לאימון אישי, בטענה כי לא חש בטוב. על כך יוזמן לבירור".

כמו כן, בלבול ספג ביקורת חריפה ברשתות החברתיות, בעקבות האירוע הביזארי בו דולב חזיזה, שהוחלף בדקה ה-58 למשחק, ניגש ללחוץ את ידו אך זכה להתעלמות גורפת. במועדון הגיבו לאירוע כשהם טוענים שהמאמן היה מרוכז מאוד במשחק ופשוט לא שם לב להושטת היד של חזיזה.

בעניין אחר, ישנה שביעות רצון במועדון מהיכולת שהציגו השחקנים ב-1:2 על מכבי נתניה, שבוע לפני פתיחת ליגת העל. מי שזכה למירב המחמאות היה הקשר דולב חזיזה, שבישל בצורה נהדרת את השער הראשון לניקיטה רוקאביצה. בחיפה סבורים כי אם השחקן ימשיך ביכולת הזאת, הוא ימשיך לקבל יותר קרדיט אצל בלבול.

רמי גרשון יעבור הערב טיפול רפואי אצל אורטופד הקבוצה, ד"ר בצלאל פסקין, במהלכו יקבל זריקה. הבלם ממשיך להתאמן באופן אישי עם מאמן הכושר ובעוד שלושה ימים תתקיים הערכת מצב רפואית, בה יינתן אבחון מדויק לגבי חזרתו לכשירות.