עימותים בין אוהדי ב"ש לבית"ר, 5 נעצרו

המשטרה: קהל ב"ש תקף ראשון; גורם: מציירים תמונה הפוכה

שירי אלג'ם ותומר לוי  18.08.19 - 21:13
תחילת כתבה

עוד לפני פתיחת המשחק בחצי גמר גביע הטוטו, התחממו היוצרות בין בית"ר ירושלים להפועל באר שבע. על פי הודעת המשטרה, מאוטובוס אוהדי הפועל ב"ש הושלכו בקבוקים ואבוקה ידנית, ובתגובה לכך השליכו אוהדי בית"ר ירושלים אבנים לעבר האוטובוס וגרמו נזק לאחת השמשות. עוד נמסר כי המשטרה עצרה לחקירה חמישה חשודים בגירים וקטינים, אוהדי שתי הקבוצות. כמו כן, בחיפוש שערכו השוטרים באוטובוס, נתפסו מספר בקבוקי אלכוהול וממצאים נוספים המעלים חשד לשימוש בסמים מסוכנים.

בבאר שבע לא אהבו לקרוא את הודעת המשטרה, כאשר לטענתם אוהדיהם הם אלה שהותקפו ולא להיפך. "חבל שכך המשטרה מתייחסת למי שהותקף במקום להגן עליו. נזרקו אבנים כמו גם אמצעים פירוטכניים על האוטובוס של האוהדים שלנו, וחבל שהמשטרה מנסה לצייר תמונה הפוכה", אמרו במועדון.

עוד לפני הודעת המשטרה, מנכ"ל הפועל ב"ש אסי רחמים התריע: "הגיע הזמן שהמשטרה תיקח את התקיפות הללו ברצינות ותספק הגנה נאותה. הדבר האחרון שכל הצדדים רוצים זה שתהיה פגיעה בנפש והיום לא היינו רחוקים מכך. מנגד, מנכ"ל בית"ר מוני ברוש אמר: "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים פועל וקורא לכלל אוהדי הקבוצות לפעול על פי ׳ואהבת לרעך כמוך׳. אנו מצפים מהגורמים המוסמכים לבדוק את האירוע ולטפל בו בנחישות".

גם על הדשא לא היה רגוע. אוהדי בית"ר ירושלים קיבלו את פניו של דוד קלטינס, כיום בבאר שבע, בקללות ושריקות בוז צורמות. מנגד, אוהדי הפועל באר שבע "בירכו" את מיכאל אוחנה, כיום בצהוב-שחור, בנהמות מכוערות. וכל הטוב הזה, שבוע בלבד לפני שהשתיים נפגשות שוב, הפעם במסגרת המשחק המרכזי במחזור הראשון בליגת העל.