הפועל ת"א דואגת מ"כדור השלג". לסקאנו לא יחתום

מד הלחץ בחודורוב עולה. אחרי ההפסד החמישי ברצף, חשש רב במועדון: "גם במשחקים הטובים שלנו לא ניצחנו". החלוץ הארגנטיני לא הרשים וצפוי להיות משוחרר. בלם יגיע?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.08.19 - 06:50

תגיות: גביע הטוטו

תחילת כתבה

אנשי הפועל תל אביב עדיין לא מעכלים את ההפסד 3:2 להפועל כפר סבא אמש (שני), שהיווה את ההפסד החמישי ברציפות בגביע הטוטו, בעקבותיו סיימו במקום האחרון במפעל. אם לא די בתוצאות הרעות ובכך שעל פי המפעל הזה הפועל, נכון לעכשיו, היא הקבוצה החלשה בליגה, עושה רושם שמד הלחץ מטפס גם מכיוונם של האוהדים, שחלקם איבדו סבלנות. שבוע למשחק הראשון של האדומים בליגה מול מכבי נתניה ולניסו אביטן יש המון דאגות על הראש.

אם בתחילת גביע הטוטו במועדון עוד ניסו להרגיע, כעת הנורות האדומות נדלקות. גורם בכיר במועדון אף הודה "בהתחלה זלזלנו בגביע הטוטו אבל אז הגיע עוד הפסד ועוד הפסד, וזה כבר הפך לכדור שלג ענק. יש לנו בעיות. היינו חלשים אתמול, אבל הבעיה שלנו הייתה שגם במשחקים טובים שלנו, כמו מול אשדוד, הפסדנו". בקבוצה ציינו גם את בעיית ניצול המצבים אבל גם את נושא ספיגת השערים והרכות בהגנה.

בקבוצה מבינים כי הם חייבים חיזוק ורוב הסיכויים כי זה לא יהיה בדמותו של חואן לסקאנו. החלוץ הארגנטיני, שסיכם את תנאיו במועדון ונבחן מאז יום חמישי, לא הרשים יתר על המידה את אביטן - לא באימונים וגם לא בחצי השעה ששיחק מול כפ"ס. על פי ההערכות בקבוצה לא יצרפו אותו, והמשמעות היא שאביטן יאלץ להמשיך בחיפושים אחר חלוץ זר אחר. גם בלם נוסף יצורף, כשהמועמדים הישראלים ממשיכים להיות שיר צדק, דודי תירם ומתן אוחיון. אחרי השיחה שנערכה בין אוראל דגני לאביטן ואיציק ניסנוב, בחודורוב מקווים שהסאגה סביב הקפטן לשעבר חלפה. אגב, במועדון עדיין ממתינים לשחרור הרשמי של פרנסיס קיירמה מקבוצתו בסרביה על מנת לרשום אותו כמו שצריך.

עם שריקת הסיום, השחקנים, אנשי הצוות המקצועי והבעלים - כולם היו במצב רוח ירוד ושפוף, כאילו לא מאמינים שהם סיימו בצורה כה מביכה את המפעל הראשון בעונה החדשה. "זה לא נורמלי, זה פשוט הזוי", אמרו שחקנים בקבוצה.

שרון ניסנוב, אחד מהבעלים, שוחח דקות ארוכות בסיום המשחק עם אביטן שנראה היה שבור. אגב, סבתו של המאמן נפטרה כמה שעות לפני המשחק. בעקבות כך, הוא תיכנן שלא להתראיין בסיום, אך בשל ההפסד הנוסף הוא החליט בכל זאת כי עליו להתייצב מול המצלמות ולהסביר את הדברים.

בחזרה למחאה. אוהדי הקבוצה התחילו את הביקורת כנגד ההנהלה כבר בתחילת המשחק, כשתלו שלטים "הנהלה של גנבים" ו-"40 שקל לתרופות". במועדון טענו בתוקף כי הכרטיס למשחק עלה 30 שקלים. המחאה התגברה עוד יותר בסיום המשחק אז כשלושים אוהדים המתינו לשרון ניסנוב ביציאה וקיללו אותו.

בתוך כך, קובי רפואה ואנשי הפועל תל אביב הגיעו לפשרה בהליך הבוררות, לפיה המאמן לשעבר יקבל 70 אחוזים מהשכר שאמור היה להרוויח במהלך השנה הקרובה. את רפואה ייצג עו"ד רועי רוזן, ואילו את אנשי המועדון ייצג עו"ד משה בן דת.