לוקח ללב: האם חוגג באמת שקל לבצע זעזוע בבית"ר?

דורש תוצאות באופן מיידי ומתקשה להירגע אחרי הפסדים, אך גם מגבה את בניון ורוני לוי בכל הזדמנות ופעל כדי לחזק את הסגל. בבית"ר עדיין מנסים לקרוא את חוגג. מבט לבפנים

תומר לוי
תומר לוי  24.09.19 - 13:55
תחילת כתבה

סערת רגשות, להט, תשוקה ואמוציות הן לא מילים שקשורות בדרך לשגרת יומו של איש היי-טק. כן, לפני השקה של מוצר חדש או גיוס מוצלח יש התרגשות וגם האדרנלין מתחיל לזרום, אבל זה לא קרוב למה שחווה משה חוגג ב-13 וחצי החודשים שהוא נמצא בבית"ר ירושלים. אם העונה שעברה נפלה תחת הקטגוריה של "שכר לימוד", הרי שהעונה החליט הבעלים לכוון הכי גבוה, והוא הבהיר זאת במסיבת העיתונאים המאולתרת באוניבסיטת בן גוריון. התוצאות צריכות להגיע, כאן ועכשיו. וכשהן לא הגיעו, הוא הגיב בהתאם.

  • 20:15, 5SPORT ו-4K: בית"ר ירושלים מול מכבי ת"א בגמר גביע הטוטו

בתקופה הקצרה שלו במועדון חוגג השקיע לא מעט כסף, לא רק ברכש, אלא גם במיתוג מחדש של בית"ר, ואפילו התחיל לראות פירות לעמלו. מצד שני, הוא נראה מרוסק אחרי כל הפסד ואחרי ה-2:0 להפועל חיפה הוא העדיף לא לדבר כדי לחסוך מהסובבים אותו את המחשבות על רמת הקבוצה והמחוייבות של השחקנים. זו הייתה, אולי, הפעם הראשונה והיחידה עד עכשיו שרוני לוי הרגיש שאולי, ברגע של טירוף, חוגג יעשה מהלך כדי לזעזע.

לכל קבוצה יש עליות וירידות במהלך עונה, בטח לקבוצה שנבנתה מחדש. זה נראה היה מבטיח עבור בית"ר בתחילה, עם הניצחונות בגביע הטוטו, אבל אז הגיעה הליגה והפציעה של מיכאל אוחנה, ופתאום הלך הרוח השתנה ב-180 מעלות. מי שניסו לאזן את חוגג בתקופה הזו הם היו"ר אלי אוחנה והמנכ"ל משה חוגג, שניים שנחשבים לאנשים הקרובים ביותר אליו.

"בימים שאחרי ההפסד להפועל חיפה, אוחנה וברוש ערכו הרבה שיחות עם חוגג כדי שיירגע ויוריד לחץ", אמר גורם בקבוצה, "הוא לקח קשה את ההפסד וזה לא עבר, גם אחרי מספר ימים. היה צריך להרגיע אותו ולהסביר שמדובר בתהליך ויהיו הפסדים ויהיו תקלות וצריך להסתכל על הדרך". בשלב מסויים אף נשאל חוגג ע"י גורמים במועדון אם הוא מרוצה מבניון ומרוני לוי. התשובה הייתה חד משמעית. הבעלים טען כי הוא מאוד סומך עליהם ומעריך את העבודה שהם עושים. "זו השורה התחתונה כל פעם. חוגג מאוד שבע רצון, גם מבניון וגם מרוני".

יש לציין כי מרגע המינוי שלו כמנהל מקצועי, בניון קיבל סמכות מלאה מחוגג. בידיו הכח למנות מאמן, וגם לפטר. הבעלים מעריך את העבודה של בניון ואף ניסה עד הרגע האחרון של חלון ההעברות לספק את צרכי הסגל עם צירופו של לאנדריניו מנאפולי. בעוד בתקשורת פורסם שחוגג מאוכזב ומכסת ההפסדים נגמרה, הוא עבד עם בניון ורוני לוי שעות נוספות כדי להביא חיזוק.

"מה שחוגג אומר או איך שהוא נראה אחרי הפסדים שונה לחלוטין מההתנהלות שלו עם ההנהלה והצוות המקצועי", מנסים להבהיר בבית"ר, "חצי שעה אחרי ההפסד בטדי נערכה ישיבה בטדי של 40 דקות בהשתתפות חוגג, ברוש אוחנה, בניון ורוני לוי. חוגג רתח שם מעצבים, אבל על השחקנים בעיקר. נושא מעמדו של המאמן, לדוגמא, לא עלה בכלל על הפרק. מאוחר יותר באותו שבוע קיים בבית וגן ישיבה נוספת שם כבר הבהיר את שביעות הרצון והאמונה בצוות המקצועי".

"ויש גם את השיחה שנערכה בתחילת העונה", הוסיפו אותם גורמים, "בניון ולוי אמרו לחוגג שהסגל קצר ולא מספיק עמוק. הבסיס טוב, אבל חסרים שחקנים במספר עמדות. אם הסגל לא יעובה, חוגג צריך להבין שיהיה קשה להגיע למטרות שהוא רוצה". תיאום הציפיות שירת את בניון ולוי. עוד לפני שהליגה נפתחה, השניים קראו היטב את המפה ובסופו של דבר חוגג יישר קו עם המנהל המקצועי, צירף עוד מגן שמאלי וניסה להביא קשר התקפי זר נוסף.

"בסופו של דבר גם אם חוגג לא מרוצה, והוא היה מאוד לא מרוצה אחרי ההפסד להפועל חיפה, הוא מאמין בבניון ולוי ובדרך המקצועית שלהם. אבל גם הם יצטרכו לנפק תוצאות בסופו של דבר. ואם כבר היום יצליחו להביא תואר ראשון לבית"ר בדמות גביע הטוטו, זו בהחלט התחלה נהדרת".