בניון הבהיר: "בנינו פה משהו לכמה שנים"

יחסיו עם רוני לוי ומצב הכדורגל: המנג'ר של בית"ר בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.09.19 - 22:56
תחילת כתבה

אחרי תשע שנים שחונות, לבית"ר ירושלים סוף כל סוף יש תואר. הקבוצה מהבירה הניפה הערב (שלישי) את גביע הטוטו אחרי 0:2 גדול ומתוק על האלופה מכבי תל אביב וסידרה לעצמה הזדמנות נדירה לחגיגות. זה אמנם לא התואר החשוב ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע, אבל זו בהחלט התחלה טובה עבור הפרויקט של משה חוגג ושות'.

אחד האדריכלים של הפרויקט מאחורי הקלעים הוא יוסי בניון, שמשמש מנהל מקצועי בבית"ר ירושלים. כוכב העבר העניק לאחר המשחק ראיון נרחב לערוץ הספורט בו סיפר על התחושות בעקבות התואר הראשון, על יחסיו עם המאמן רוני לוי וגם על עתיד הכדורגל הישראלי.

"כל תואר הוא כיפי, גם כשחקן וגם כמנהל. נהניתי מכל רגע", סיפר בניון הנרגש והוסיף: "זו תחושה של שמחה והקלה. הלחץ קצת ירד אחרי קריית שמונה. שיחקנו נגד יריבה מצוינת וזה נותן המון בטחון להמשך".

"זה אולי יישמע קלישאה, אבל בנינו פה משהו לכמה שנים קדימה", אמר בניון והסביר: "יש לנו חמישה זרים, כולם מתחת לגיל 25. לא חושב שיש עוד קבוצה בליגה עם זרים כל כך צעירים. זו ראייה לטווח הארוך. יש פה קבוצה לכמה שנים טובות, גם אם לא נהיה בסוף העונה במקום שכולם חושבים שאנחנו צריכים להיות בו. תארים זה רק בונוס, אם נעשה את הדברים בצורה נכונה - נגיע למקומות נכונים".

בית"ר, כידוע, פתחה את העונה בצורה לא טובה - עם נקודה בודדת משש אפשריות. עם זאת, בשבת האחרונה היא רשמה ניצחון ליגה ראשון, והערב כאמור גם חגגה תואר. "ניסינו למצוא את האיזון הנכון אחרי הפציעה של אוחנה, זה לקח זמן", הסביר המנהל המקצועי, "זו מכה גדולה לאבד שחקן כמו מיכאל ולא קל להחליף אותו. קשה להביא שחקנים ברמה הזאת ולא צריך להביא רק בשביל להגיד 'הבאנו'".

צפו בראיון המלא עם יוסי בניון>>

בניון, אחד הכוכבים האמיתיים האחרונים של הכדורגל הישראלי, נשאל גם על מצבו של הענף כיום ולא הסתיר את מה שהוא חושב: "אין ספק שהכדורגל הישראלי לא בנקודה טובה. אין כוכבים ומנהיגים שמרימים את הכדורגל. אני לא חושב שזה עניין של שנה או שנתיים. זו עבודה מלמטה. אנחנו משקיעים המון במחלקת הנוער. מנסים לעשות שינויים. צריך את האנשים הנכונים שיעבירו את המסרים הנכונים לילדים. צריך לחנך את הילדים, לאמן אותם נכון".

על יחסי העבודה בינו לבין המאמן רוני לוי סיפר: "אני לא מתערב בהחלטות מקצועיות של רוני. החלק החשוב שלי היה בבניית הסגל. מבחינתי, הוא המאמן הישראלי הכי טוב שיש ולא סתם נלחמתי והתעקשתי עליו. ורדאסקה? אי אפשר לשפוט על פי משחק שניים. אני באמת מאמין שהוא אחד הבלמים הטובים שהגיעו לפה, ואתם גם תראו את זה בסופו של דבר".