חוגג: "לראשונה העונה הקהל היה מאוחד"

בעלי בית"ר חגג. רוני לוי: "משחק שיכול לשנות מומנטום"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.09.19 - 23:05
תחילת כתבה

רגע ראשון של אושר העונה לבית"ר ירושלים. הקבוצה של רוני לוי סימנה הערב "וי" משמעותי, כשזכתה בגביע הטוטו לאחר ניצחון 0:2 על מכבי ת"א במשחק הגמר. שני שערים דרמטיים של אנתוני וארן ואורי מגבו העניקו תואר ראשון לקבוצה מעיר הבירה, אחרי תשע שנים עקרות.

משה חוגג, בעלי המועדון, התרגש מהזכייה וכתב בחשבון האינסטגרם: "בית"ר לא זכתה באף תואר 10 שנים, להתמודד בגמר נגד אלופת המדינה מול איצטדיון מלא, לנצח 0:2 ולהביא תואר ראשון, איזה כיף.... הרבה מניות היום לקהל שלנו, שלראשונה העונה היה מאוחד כולו ונתן הופעה 96 דקות. בראבו!".

"זה תמיד כיף לקחת תואר", הודה בסיום מאמן בית"ר, רוני לוי. "גם אחרי שנה ובטח אחרי תשע שנים, על אחת כמה וכמה כשהיריבה כל כך חזקה. עשינו דרך יפה מאוד במפעל, והגיע לנו. מכבי ת"א היא קבוצה מאוד חזקה ומאומנת, שלא קיבלה גול העונה (במסגרות הישראליות). מגיעות מחמאות לשחקנים ולכל הקבוצה".

באשר לשיטת המשחק, אמר לוי: "אנחנו צריכים להבין שזו הדרך לנצח. כששתי הקבוצות משחקות טקטי ומאורגן קשה למצוא פרצות, בכדורגל רוצים שהכל יקרה תוך שבוע-שבועיים, אבל האחריות שלנו היא להתנתק מהתקשורת ולהתעסק בעבודה היומיומית".

באופן טבעי, התייחס המאמן גם למצבו האישי, ולמעמדו שעמד בספק לאור התוצאות הלא טובות של הקבוצה בפתיחת העונה: "לא מטריד אותי שמדברים עליי. מטריד אותי שהדברים יסתדרו בתוך הקבוצה. דברים הלכו קשה, וזה קורה בכדורגל. בסך הכל אנחנו קבוצה חדשה מאוד, והרבה שחקנים שאני צריך ללמוד לגבי טיבם".

באשר למפגש ה"גומלין" בליגה, אמר לוי: "אני בטוח שמכבי תבוא מוכנה מאוד בשבת. נחגוג את התואר, אבל מחר נעשה אימון בבוקר וננסה להיכנס כמה שיותר מהר לריכוז לקראת המשחק בליגה. נהיה חייבים להיות ב-100%". האם המומנטום ישתנה? המאמן עדיין זהיר. "זה משחק שיכול לשנות מומנטום, אבל גם בפעמים הבאות יהיה קשה. אני מסתכל לאורך טווח, ובית"ר תמצא את המסלול שלה. אני מאמין בקבוצה הזאת".

מי שנתן את האות לתחילת החגיגות היה כובש השער הראשון במשחק, אנתוני וארן, שהשיג רגע משמעותי אחרי פתיחת עונה מעט בינונית. "בכל דקה שאני מקבל, אני מנסה להוכיח שאני יודע לתת גולים ולהיות טוב על המגרש", אמר החלוץ בסיום. "מתחילת העונה אנחנו רוצים להיות למעלה, יש לנו קבוצה מצוינת. אני חושב שאנחנו יכולים ללכת עד הסוף".