הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכר לראשונה מול ב"ש. שועה בתמונת ההרכב

חלוץ מכבי חיפה עשוי לפתוח, בהכנה האחרונה לפני אירופה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.08.20 - 10:20

תגיות: גביע הטוטו

מכבי חיפה תפגוש הערב (שבת) את הפועל באר שבע (19:00) במשחק על המקום החמישי בגביע הטוטו. הפיקנטריה מגיעה מכיוונו של מאמן מכבי חיפה ברק בכר שיפגוש לראשונה את הקבוצה עמה זכה בשלוש אליפויות ועזב באמצע העונה שעברה.

אמנם המשחק יהיה ללא קהל ולא באצטדיון טרנר, אך המאמן לא הסתיר את רגשותיו לפני המפגש. כמובן שלא רק עבור בכר מדובר בפיקנטריה, אלא גם עבור הצוות המקצועי והמנטלי שעשה את דרכו מבירת הנגב צפונה. בכר הבהיר לשחקניו שמדובר בהכנה למשחק נגד ז'לייזניצ'אר ביום חמישי וזו הזדמנות נוספת עבורו לנסות מערכים ואת ה-11 שיפתחו. ההערכה שהוא לא יבצע שינויים רבים בהרכב מהמשחק נגד הפועל חיפה. נראה שההתלבטות היחידה של בכר היא בין ירדן שועה ליאניק ווילדסחוט בחלק הקדמי. המאמן מבצע רוטציה בין השניים מתחילת משחקי גביע הטוטו.

בתוך כך, מועד הגשת הסגלים למוקדמות הליגה האירופית היה הלילה. כלומר, סיכוי גדול שמכבי חיפה תגיע למפגש נגד הבוסנים ללא שחקני רכש, בשל הפציעה של יהאב אל עביד. למכבי חיפה ישנה אפשרות לצרף לרשימה שני שחקנים עד 24 שעות לפני המשחק, אך הירוקים הבהירו שגם אם יגיע רכש, סיכוי נמוך שהוא יטול חלק במשחק.

כרגע, שני השמות הבולטים הם בוגדן פלניץ' ואוסמה חלאיילה. הבלם הסרבי טרם סיים את הסאגה שלו מול סטיאווה בוקרשט, מה שמעכב את הוצאת העסקה לפועל. הוא נותר המועמד המוביל לעמדת הבלם. במקרה של חלוץ בני סכנין, מתקיימות שיחות בין המועדונים כשהדרישות של הקבוצה מהמגזר גבוהות משחשבו במכבי חיפה. בכל מקרה סכנין אינה ממהרת להיפרד מאחד הכשרונות המבטיחים שלה וגם אם תמכור את חלאיילה, תבקש לקבל אותו בהשאלה.

שמו של מוחמד עוואד ממשיך להיות מופץ בקרב מועדונים רבים באירופה. נראה כי הכיוון הוא אוסטריה או הולנד, כשבין השמות הוזכרו שטורם גראץ ו-ויטסה ארנהיים.

הרכב משוער: ג'וש כהן, ארנסט מאבוקה, אעיד חבשי, עופרי ארד, סאן מנחם, יובל אשכנזי, מוחמד אבו פאני, דולב חזיזה, צ'ארון שרי, ירדן שועה (יאניק ווילדסחוט) וניקיטה רוקאביצה.