הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכר: "מתעסק במה שיש, לא בוכה על מה שאין"

מאמן חיפה על שאלת הרכש. אבוקסיס: "צריכים לחזק את האמצע"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.08.20 - 21:10

זה אמנם "רק" משחקי הדירוג, וגם לא דירוג גבוה במיוחד בהשוואה לשאיפות שלהן, אבל גביע הטוטו סיפק לנו הצצה ראשונית לאחד הקרבות הפיקנטיים ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע העונה: הפועל ב"ש גברה 0:1 על מכבי חיפה וברק בכר משער של אקס הירוקים, סינטיהו סלליך, וסיימה במקום החמישי במפעל.

זה לא היה משחק יפה לעין ברובו, אבל זו הייתה הכנה טובה ליוסי אבוקסיס וברק בכר לקראת סיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית, שם יפגשו את דינמו באטומי וזלייז'ניצ'אר בהתאמה ביום חמישי הקרוב.

"בכל משחק אנחנו רוצים לנצח, גם אם זה משחק אימון", אמר ברק בכר, מאמן מכבי חיפה המאוכזב, בסיום המפגש הראשון מול האקסית. "לצערי הפסדנו, היינו צריכים לשחק יותר חכם בחלק ההתקפי, במיוחד במחצית הראשונה. יכול להיות שיש קצת חוסר חדות, נעבוד על זה לקראת המשחקים הקרובים. ברמה האישית? בכל משחק אני רוצה לנצח, אין שום שינוי".

"מכל משחק אפשר לקחת דברים טובים ופחות טובים", הוסיף בכר. "היינו צריכים לנצח היום, אבל לא היינו מספיק מדוייקים. יש לנו הרבה עבודה, נבוא מפוקסים. אין תירוצים, צריך לעבור משחק כזה. רכש? הסגל מספיק חזק. לא יהיה קל לעבור את זלייז'ניצ'אר ביום חמישי, אבל אני מתעסק במה שיש, לא בוכה על מה שאין. יהיה עוד רכש, עובדים על זה, כשנוכל להתחזק - נתחזק".

"זה היה משחק הכנה טוב שלנו", הוסיף יוסי אבוקסיס, מאמן הפועל ב"ש, בסיום. "השחקנים היו בבידוד ולא יכלו לשחק עד עכשיו, אבל ידעתי שכשהזרים יחזרו נהיה טובים יותר. נראינו קצת יותר טוב, אני מרוצה ממשחק ההגנה שהיה טוב יותר היום, דווקא מול כלים אדירים של חיפה בהתקפה. בגדול, זה ניצחון שחשוב יותר לביטחון, כי ברמת המשחק אני מצפה להרבה יותר".

"סגל פחות טוב? יש לנו קבוצה טובה, שיחקנו בחצאי הרכבים מול מכבי ת"א. זה לא היה פייר לשחק באלוף האלופים כששחקנים שלנו בבידוד, אבל אנחנו צריכים לחזק את האמצע. אם נביא שחקנים, תהיה לנו קבוצה טובה. אנחנו בפיגור מבחינת הכנה בגלל מה שקרה לנו בבידוד, רואים חלודה במשחק שלנו. אני מצפה להרבה יותר מהשחקנים האיכותיים שלנו. יש לנו משחק מול קבוצה חזקה בחמישי, נתכונן אליה".

על החלל שהותיר בן שהר, הוסיף אבוקסיס: "קודם כל אני חשוב שבן עשה דברים מדהימים במועדון שלא יכול היה להחזיק אותו. אני מאחל לו הצלחה. יש לנו שחקנים טובים עדיין, גם הזר שהבאנו וגם טוני ושבירו יכולים להביא תפוקה, אני סומך עליהם. זה אמנם בור גדול, אבל אני סומך על השחקנים שנמצאים פה".