הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דן ביטון: במכבי תל אביב מרוצים, "מצדיק את האופציה שלו"

ראשי הצהובים הרעיפו לקשר שבחים: "נהנה ממנו הרבה השנה, זו רק ההתחלה". יונתן כהן צפוי לפתוח בהרכב מול סודובה, אדוארדו גררו יסופסל. וגם: מוסא קונאטה ישוב למועדון?

תומר לוי
תומר לוי  23.08.20 - 09:00
תחילת כתבה

נדמה שמכבי תל אביב פגעה בול בשחקן רכש אחד מרכזי, וזהו דן ביטון. אחרי הניצחון 0:2 אתמול (שבת) בגמר גביע הטוטו מול בני סכנין, במועדון פרגנו לקשר שהגיע מלודוגורץ ואמרו: "כבר עכשיו ברור שביטון מצדיק את האופציה שלו. הוא מוסיף לנו עומק וכיוון. אנחנו נהנה ממנו הרבה השנה, זו רק ההתחלה".

ביטון, שהרשים מאוד בשני המשחקים בהם קיבל דקות, אמנם לא צפוי לפתוח נגד סודובה ביום רביעי, אבל בהחלט ישולב במשחק. "מכבי תל אביב זה לא עוד מועדון בארץ, הוא שואף לכל התארים בישראל תמיד", אמר הקשר. "מאוד שמח על התואר הזה, והפנים לרביעי למשחק מאוד חשוב. קיבלו אותי בצורה טובה מאוד, כיף להתאמן וכיף לבוא לאימונים. חדר הלבשה כיף, מאוד נהניתי. השער? אני מסתכל על העיקר, הקבוצה ניצחה, ועזרתי לקבוצה. כולם נתנו 100% מעצמם, אושר".

מעבר לכך היו מרוצים בצוות המקצועי גם מטל בן חיים, שנכנס לכושר, וכן מאיתי שכטר. השניים מוסיפים מהניסיון שלהם, וכרגע יורגוס דוניס רואה בכך חשיבות עצומה. גם דניאל פרץ השוער הרשים את ראשי המועדון.

יש לציין כי בסופו של דבר, עוד לפני הנסיעה לגמר, הוחלט שכל השחקנים של הסגל יגיעו לאצטדיון דוחא. מי שלא היה בסגל הגיע באוטובוס נפרד. "זה היה קרב על תואר ואין שום סיבה שההרכב הראשון לא יכבד את השחקנים שמשחקים", אמרו בקבוצה. הצהובים גם החמיאו לפטריק ואן לוון ואורי דוד: "הם הכינו את הקבוצה בקיץ, זה גם תואר שלהם".

לקראת המשחק מול סודובה, נראה שההרכב של מכבי ת"א די סגור, כאשר צפוי להיות רק שינוי אחד מה-11 שפתחו מול ריגה - יונתן כהן יפתח על חשבונו של אדוארדו גררו. שאר ההרכב צפוי להישאר אותו הדבר. היום יעברו השחקנים בדיקות קורונה כחלק מההיערכות ליציאה לליטא, בתקווה שלא יהיו הפתעות בבדיקות. הקבוצה תמריא ביום שלישי.

עוד אמרו במועדון: "אנחנו נתחזק עם חלוץ ובלם, אבל הרבה שחקנים נתנו חומר למחשבה לקראת הסגל הסופי שייקבע בשבועות הקרובים". ושימו לב לעוד נתון מעניין: מכבי ת"א שיחקה ארבעה משחקים רשמיים בכל המסגרות, ועד עתה עדיין לא ספגה שער חובה. כלומר, המשחק ההגנתי המצוין ממשיך לתת אותותיו.

בעניין אחר, מדיווחים בצרפת עולה כי מוסא קונאטה, אקס מכבי ת"א, עשוי לא להישאר בקבוצתו הנוכחית, אמיין. הקבוצה ירדה לליגה השנייה ולא רואה בחלוץ בן ה-27 כחלק מהתכניות שלה, כך על פי הפרסומים. אחת האופציות שהוזכרו לגביו היא אלופת ישראל להשאלה עם אופציה לרכישה.

כזכור, הסנגלי שיחק בצהוב בעונת 2011/12, והמשיך את הקריירה שלו בקרסנודאר הרוסית, גנואה האיטלקית, סיון השווייצרית ואמיין.