הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דני גרופר הוצע מהפועל ת"א לפרנצווארוש

סעיף השחרור של השחקן יופעל? קלינגר: "מניח שהוא יימכר"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  02.08.21 - 10:55

לכאורה, הפועל תל אביב יכולה להיות מרוצה: מחזור הפתיחה של גביע הטוטו עבר אמש (ראשון) בשלום, אחרי ניצחון 0:1 על מכבי פתח תקווה, משער עצמי של אור בלוריאן - בעקבות פעולה התקפית טובה מצד החלוץ שלומי אזולאי.

אבל בהפועל לא היו מרוצים, בעיקר בגלל מי שישב ביציע: כל שחקני הרכש של הקבוצה נעדרו, בהם עידן ורד, שלומי אזולאי הקשר, יואב תומר, פארליי רוסה ולוסיו מריניאו. זאת בעקבות אי העברתה של הקבוצה בבקרת התקציבים.

מנגד, מי שכן שיחקו הם אלון אזוגי, שהגיע ממ.ס כפר קאסם, מוחמד קליל טראורה הגינאי הצעיר שהגיע מהליגה המקומית - וליאון מזרחי בן ה-18. במחצית השנייה נכנסו אלפא קונטה, סבסטיאן הרננדז (18) ואור ישראלוב (17).

"היו שחקנים שלא הכרתי", אמר בסיום מאמן הקבוצה ניר קלינגר. "הם באו לחדר ההלבשה וזו הייתה הפעם הראשונה שאני רואה אותם. ראיתי אותם מהיציע ממשחקי הנערים והנוער. יש לנו אווירה טובה ולוחמנית בקבוצה, אבל באופן אישי זה עצוב מאוד ש-13 שחקני הרכב פוטנציאלים יושבים ביציע. זו תמונה עצובה".

"אין קשר בין הקבוצה ששיחקה היום לבין הקבוצה שתשחק בליגה, ויש לי ריספקט מלא למי ששיחק, אני מודה להם מקרב לב על הלחימה והרצון כי זה חשוב, אבל לי יותר חשוב זו ההכנה לליגה ושחקנים יחסרו דקות משחק וזה פוגע. חבל, אנחנו ב-2021 וכל שנה אותו דבר. מקווה שזה ייגמר".

המאמן גם התייחס לעובדה שיוכל לנהל את משחקי גביע הטוטו, אך ירצה עונש הרחקה בליגה: "מנפלאות הכדורגל הישראלי, אני כבר אדיש לכל המצחיקול הזה. זה מה שהחליטו ואמרתי מההתחלה שנקבל ונתגבר, זה לא יהיה קל, נצטרך לעשות הרבה דברים בנושא".

"הבאנו שחקנים מנוסים, זו חלק מהאסטרטגיה, ניסיון ומנהיגות שאצטרך כשאהיה ביציע. זו הייתה החשיבה כי ידענו שנקבל את העונש. לא רוצה לדבר על זה עכשיו, אדבר על זה בהרחבה בקרוב ואפרוק את שעל ליבי, ויש הרבה על ליבי".

אף על פי כן, ולמרות הסגל הדליל, המגן דני גרופר לא התלבש בשל אי רצונו להאריך חוזה. קלינגר התייחס לעתידו: "לכל מועדון, ובטח להפועל ת"א, יש מדיניות ברורה. אנחנו מאוד אוהבים את דני, גם אני באופן אישי ואני לא מסתיר זאת, אבל אני מקצוען". נודע גם כי השחקן הוצע לאלופת הונגריה, פרנצווארוש, במסגרת הניסיון של נציגיו לשדך אותו לקבוצה שתפעיל את סעיף השחרור העומד על 450 אלף יורו.

"השאיפה שלו היא לשחק באירופה, ואני תומך בו, אבל יש לו סעיף יציאה ואני מניח שיימכר עד תום מועד העברות. בינתיים צריך לתרגל שחקנים אחרים". קלינגר המשיך: "אני, כמאמן מקצועי, לא יכול לתרגל אותו כמגן ועוד שלושה שבועות הוא יחתום בגנק בבלגיה. לכל מעשה יש סיבה, וזאת הסיבה. אני אשמח אם הוא יחתום ויישאר כי הוא שחקן נהדר, אבל אם השאיפה שלו היא לצאת לחו"ל - אז אנחנו צריכים לדעת".

אושר דוידה סיכם את המשחק והתייחס לתחרות עם עידן ורד על המקום בהרכב: "באנו עם הרכב לא אידיאלי ולא הכי חזק, השגנו את המטרה שזה להביא שלוש נקודות לנצח במחזור הפתיחה של גביע הטוטו. אני מקווה שזה ייתן לנו את הפוש קדימה, הוכחנו שגם בסגל חסר אנחנו יודעים לעשות את העבודה ולנצח גם ככה".

"לפי כל ההכנה וטורם עונה, הקבוצה מאוד מגובשת והולך מאוד טוב באימונים, אני מקווה שנביא את זה למגרש - ונעשה עונה הרבה יותר טובה משנה שעברה. לגיה ורשה? קודם כל תחרות זה תמיד דבר טוב, עידן ורד מאוד עוזר לי באימונים, במגרש, בפנים ובחוץ, מי שטוב ישחק".

דורון ליידנר רשם יכולת טובה ולקראת סיום ספג מכה יבשה והוחלף, גם שי אליאס ואופק ביטון רשמו הופעה טובה. האחרון נפצע לקראת הסיום, אך צפוי להיות כשיר למפגש נגד בית"ר ירושלים.

קלינגר הביע חוסר שביעות רצון מהעובדה שקבוצתו לא עברה בבקרה, אך קיבל הבטחה שנעשים כל המאמצים על מנת שהפועל תגיע בסגל מלא למשחק נגד בית"ר ירושלים. ברביעי צפויה להתקיים פגישה מכרעת בין הנהלת המועדון לבקרה התקציבית. בהפועל אופטימיים כי הנושא יבדק לעומק ויתקבל האישור המיוחל.