$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אני לא פותח?". הסיפורים שלא סופרו על צ'ארון שרי

ההתלבטות האם לעבור לישראל, השיחה במחצית בבלומפילד וההשראה לתסרוקת המיוחדת. רגע לפני משחק הפרידה (הזמני), אצילי, לביא, בוזורגי ואחרים מספרים על הקפטן

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.01.24 - 14:40

קפטן מכבי חיפה צ'ארון שרי הוא אחד מהכוכבים הגדולים שידע הכדורגל הישראלי, ובטח אחד הזרים המובילים שעברו פה. רגע לפני שהוא נפרד מישראל זמנית, כך לטענתו ולטענת מכבי חיפה, ניסינו להביא את הסיפורים שלא הכרתם על השחקן וגם על האדם.

"יומיים לתוך המו"מ, מכבי חיפה התקשרה פתאום באמצע היום בלי קשר לעניין חוזי ושאלה: 'אריאל, אתה בטוח שהוא רוצה לבוא? שאפשר בכלל להביא אותו? צריך לקרות משהו לא נורמלי כדי ששחקן כזה יבוא לישראל'", סיפר לערוץ הספורט סוכנו, אריאל בוזורגי, והמשיך: "אז עניתי שקרה משהו לא נורמלי בשנתיים האחרונות כשהוא שיחק בסין ובטורקיה. המשפחה חזרה להולנד והוא נשאר לבד וזה הטריגר להביא אותו".

"המו"מ הכספי התקדם טוב, אבל ראיתי ששרי מתלבט האם לעבור לשחק בישראל ולוותר על הצעות כספיות משמעותית יותר גבוהות שהיו לו והצעתי לו שיטוס לישראל עם אישתו בלי לחתום על שום דבר לפני. 'אם אהבתם, תחתמו אם לא, עשיתם טיול בארץ הקודש'. עשיתי הכל כדי להנחית אותו פה כי ידעתי שברגע שהוא ינחת בישראל זה יהיה כבר הרבה יותר קל, והשאר היסטוריה".

אחד האנשים הקרובים ביותר להולנדי-סורינמי בתקופתו בישראל היה הקפטן הקודם, נטע לביא, שגם העניק לו את הסרט. "יש המון סיפורים שלנו ביחד, אבל מבחינתי מה שתמיד עולה לי לראש שאומרים שרי זה היופי בפשטות שלו", נזכר לביא, "הוא הכוכב הכי גדול בקבוצה, אבל גם הבן אדם הכי צנוע בחדר הלבשה וכולנו למדנו ממנו איך להתנהג ולהתנהל. היו ימים שהיינו מסתכלים אחד על השני ורק מהמבט כבר מבינים אחד את השני. אני בטוח שהוא עוד יחזור בסוף השנה, אז זה לא הזמן לסכם אלה רק להגיד תודה ולאחל לו בהצלחה לבינתיים".

הרבה מאוד גבות הורמו עם נחיתתו של עומר אצילי במכבי חיפה. השאלה שעלתה היא האם אצילי ושרי יצליחו לשתף פעולה וכיצד שני כוכבים בסדר גודל כזה יסתדרו. שרי ענה מהר מאוד על שאלה. הוא ראה שאצילי צריך להסיר חלודה וזקוק לביטחון ואפשר לו לבעוט את הפנדלים והכדורים הנייחים גם על חשבון המספרים האישיים שלו. זאת לאחר שיחה שערכו ברק בכר, גיא וייזינגר ושרי. אצילי: "הוא צנוע, לב גדול. אוהב את ישראל, תמיד פירגן בכל מקום שהיה. שואף למצוינות, חבר טוב ודוגמא לצעירים ולכולם".

כמה סמלי שמשחקו האחרון (לפחות לעונה הזו) הוא נגד מכבי ת"א, ועוד משחק על תואר. בחיפה מכנים את שרי האיש למשימות מיוחדות וכזה שידע לסחוף את חבריו בשנים האחרונות במשחקים נגד הצהובים ולהביא לשינוי בהגמוניה. לא בכדי חלק מהסיפורים המשמעותיים עליו מגיעים ממפגשי הקלאסיקו הישראלי.

חלוץ חיפה בעבר מוחמד עוואד מספר: "במשחק נגד מכבי ת"א בשנה הראשונה שלו במועדון הוא ישב בספסל ליד מרקו (בלבול), שפתח עם שלושה קשרים וספסל אותו. הוא היה גמור ובתחושה קשה. דיברנו בינינו והוא אמר: 'מה, בליגה הזאת אני לא פותח בהרכב?'. הוא ידע מי הוא ואיזה יכולות יש לו. זה היה בחודש הראשון שלו ותראה לאן הוא הגיע. אני כל הזמן מזכיר לו את זה".

מגן מכבי חיפה בעבר, טאלב טוואטחה מוסיף: "חתמתי במכבי חיפה ויצא שהמשחק הראשון הוא נגד מכבי ת"א. התא שלי היה ליד התא של צ'ארון. הוא אמר לי 'אנחנו שחקנים גדולים, אנחנו לא נלחצים ממשחקים כאלה, בשביל זה אנחנו משחקים כדורגל'. הביטחון שלו השפיע על כולם. לא סתם הוא היה מצטיין במשחקים הגדולים".

שוער מכבי חיפה בעבר, איתמר ישראלי, מוסיף: "במחצית המשחק נגד מכבי ת"א בסמי עופר, במצב של פיגור 2:0 צ'ארון נכנס לחדר ההלבשה, הוא חיכה שהצוות יסיים לדבר, אסף את כולם ואמר להם: 'היי, תרימו את הראש, אנחנו אלופים, אנחנו לא נפסיד היום. הם לא ינצחו אותנו בבית שלנו. בואו נהיה ביחד ונעשה מה שאנחנו יודעים לעשות. בואו נהנה". הוא גם כבש את השער שהחל את המהפך הגדול. הוא ווינר ונשמה אמיתית".

ומה לגבי התסרוקת המיוחדת? סינטיהו סלליך אמנם שיתף פעולה עם שרי תקופה קצרה יחסית במכבי חיפה, אבל לטענתו הוא המקור להשראה, ואף הפנה אותו למספרה שלו.