צפו בתמוז תוקף את טביב: "תתבייש, אפס"

הזכיה בגביע (1:2 על מכבי חיפה) נתנה אות למה שנראה כמו מרד שחקני הפועל בבעלים. באדיר התריס כשלקח עימו את אבוטבול המושעה להניף, טועמה הכריז "טביב אדם מגעיל", והשיא: החלוץ רץ בזעם לעמדת הראיונות ונבלם ע"י שירזי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.05.12 - 22:25
תחילת כתבה

הפועל תל אביב אומנם זכתה בגביע המדינה, אבל הרוחות במועדון עדיין סוערות. מה זה סוערות? ממש לוהטות. בצעד חסר תקדים ובצורה אפילו מעט מבישה, ניגש חלוץ הקבוצה, טוטו תמוז, אל הבעלים אלי טביב בסיום המשחק וצעק לעברו לעיניי המצלמות: "תתבייש לך. חתיכת אפס". לפני שהגיע לטביב, הוא נבלם על ידי המאמן ניצן שירזי. טביב, שנשמע נסער בסיום המשחק ("אני עם הקבוצה גמרתי"), לא הגיע לחגיגות עם שחקני הפועל ת"א.

שי אבוטבול שהושעה מהקבוצה בשל העימות עם טביב, ירד מיציע הכבוד וחגג עם חבריו על כר הדשא את הניצחון. ובהמשך הניף את הגביע יחד עם וואליד באדיר. "אני לא מעביר שום מסר לאלי טביב. גם וואליד באדיר וגם יגאל אנטבי רצו שאבוא ואניף איתם את הגביע. אנחנו חבורה של גברים וזה מה שהחזיק אותנו השנה. אני לא מתעסק עם מה שטביב אמר או לא בשידור. אי אפשר לתאר במילים מה אני מרגיש. עברנו עונה עם המון משוכות. הפועל תישאר מועדון גדול".

"טביב הוא חתיכת אפס", ירה סלים טועמה, "הוא לא רצוי במקום הזה והגיע הזמן שיעזוב את הפועל. הבנתי שהוא אמר עליי שהוא לא יכול לראות אותי מהרגע הראשון, הוא בן אדם מגעיל. שמעתי איך הוא דיבר על הערבים, איך אין לו בושה? יש לו שחקנים מהמגזר, אין לי טיפת כבוד אליו, לא לי ולא לשחקנים האחרים. אם הוא לא יעזוב בעונה הבאה, אני לא מתכוון להשאר".

הקשר המתוסכל הוסיף בסיום: "השמחה הייתה מאופקת בגללו. זכינו בגביע אבל כל מה שקרה העונה וכל הקושי הזה, משפיע יותר מהכל". על המשחק אמר טועמה: "המשכתי לשחק, לא ראיתי את אייל משומר נשכב על הדשא. הם פשוט איבדו את הכדור וכבשנו את שער הניצחון".

 "עברתי עונה מטורפת", אמר מאמן הפועל, ניצן שירזי. "לא הייתי יכול לסרב למועדון כמו הפועל. ידעתי שאני בא למשהו מטורף ולא ידעתי עד כמה. אני לא מכיר אף מועדון בארץ שיכול לעמוד מול קשיים כאלה". על מחאת האוהדים אמר שירזי: "המחאה הלכה למקומות קיצוניים מדי לטעמי, הלוואי שהדברים יסתדרו אבל אני סקפטי".

"באצטדון הזה שלקחנו גביע, ניצן התפטר רק לא מזמן", אמר שביט אלימלך, "רצה הגורל לפנק אותנו. אין מאושר ממני. עשיתי כאן את שנותיי הגדולות. שמנו את הכל בצד. אנחנו רוצים לחגוג ולא רוצים להרוס את זה. קודם כל, נחגוג שבוע ואז נראה לאן פנינו מועדות".