הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסינדרלה לנסיכת המגזר? הסיפור של באקה אל גרביה

רגע אחד הם במהדורות החדשות בגלל החיפושים אחרי המחבל מדיזנגוף, ורגע לאחר מכן מחכים שם להפועל אשקלון, כדי להוכיח שלפני הכל, מדובר בעיר של כדורגל. צפו בכתבה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.01.16 - 11:04

תגיות: גביע המדינה

תחילת כתבה

אם חיפשתם להתאים תמונה לקונפליקט הפנימי המטאפורי של ערביי ישראל, אתם מוזמנים להציץ לבאקה אל גרביה. איפה עוד תמצאו עיר ישראלית, שכל תושביה מוסלמים, ואחותה החורגת, באקה אל שרקיה, היא בכלל פלסטינית? והן אפילו ממש צמודות זו לזו, רק שבאמצע יש גדר. ברלין של המאה ה-20, בין כביש 6 לקו הירוק.

באקה אל גרביה היא באמת עיר כזו, עיר של שלום, שצועדת יום יום על קו תפר דק ואינסופי. החיפושים אחרי המחבל בוואדי ערה הפרו את השלווה, וכולם יודעים איך זה נגמר, במרחק עשר דקות משם, בערה. עכשיו, בבאקה אל גרביה מחפשים משהו חדש וקצת יותר חיובי - כרטיס היסטורי לשמינית גמר גביע המדינה.

היום תגיע לעיר הפועל אשקלון, במשחק שיכול להכניס שוב את באקה אל גרביה למהדורות החדשות, הפעם בלי שאף שוטר ידרוך בעיר. לקבלת הפנים, תהיו בטוחים, כבר יש מי שידאג. כי באקה אל גרביה, היא עיר של כדורגל. על פניו, הפועל באקה אל גרביה נשמעת כמו עוד סיפור של סינדרלה, רק שבאגדות לא מחלקים בקלאוות וכנאפה. במציאות, גם תבנית ה"קבוצה הקטנה" שכולנו מכירים, פשוט קטנה עליה.

הפועל באקה נמצאת אמנם בתחתית ליגה א', אבל עומדת על קרקע פוריה להגיע הרבה יותר גבוה. יש לה את התנאים ואת החזון, יש בה גם את התשוקה והאהבה. כרגע הכל עוד בגדר חלום מתוק ורחוק, אבל יום אחד, מי יודע, אל תופתעו אם היא תתעורר כנסיכה החדשה של המגזר.