הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מו אלאך יצרף שוער חדש. תקציב מכבי חיפה לא יקטן

ההדחה ברבע גמר הגביע לא התקבלה יפה בקרב הירוקים. גלזר ספג ביקורות: "לא שוער למועדון גדול". לויטה ימשיך לקבל את הקרדיט. המהפכה המסתמנת בעונה הבאה: חמישה זרים חדשים יגיעו, כשהאסלביינק מועמד מוביל להצטרף. גם אריאל הרוש עשוי להגיע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.03.18 - 06:30

ההדחה ברבע גמר גביע המדינה אחרי תיקו 1:1 בדרבי החיפאי, לא התקבלה בהלם על ידי שחקני מכבי חיפה שחווים עונה קשה, אבל עם שריקת הסיום הפרצופים של כולם סימנו ייאוש. כל שחקן בירוק תפס את הראש, שכב על הדשא, התקשה להרים את עצמו ובעיקר הקפטן רמי גרשון ושלומי אזולאי שהיה על סף דמעות. יעקב שחר ומו אלאך, כהרגלם, לא שוחחו עם השחקנים בסיום.

ההדחה תגרום להאצת ההכנות לקראת העונה הבאה של מכבי חיפה ואלאך כבר העביר מסר שמבין הזרים, רק אליסון דוס סנטוס יישאר. למרות האכזבה מהעונה הנוכחית, החלשה ביותר מאז רכש את המועדון, שחר לא מתכוון להוריד את התקציב ואולי אפילו להפך.

חמישה זרים חדשים יגיעו, רובם הולנדים, כשהשם החם הוא נייג'ל האסלביינק מהפועל קריית שמונה. איזי שירצקי הציב תג מחיר של חמישה מיליון שקלים, אבל מערכת היחסים הטובה שלו עם שחר עשויה לגרום לכך שהסכום יופחת במסגרת טרייד עם שחקנים אחרים. כזכור, אחרי הניצחון על הפועל באר שבע, שוחח בעלי מכבי חיפה עם זה של קריית שמונה, החמיא לו העלייה לחצי הגמר והתעניין לגבי החלוץ המצוין.

קאיו לא התלבש אתמול, נראה מדוכדך, וסיפר לחבריו שקיבל החלטה לחזור לשוויץ, כשגם קלאוס לא שותף, וההערכה היא שימצא קבוצה ביוון או בקפריסין. השניים מחזיקים בחוזים לעוד עונה במכבי חיפה. נטע לביא, שחזר מפציעה, שוב לא נכלל בסגל ולא מן הנמנע שיבקש לצאת בהשאלה בקיץ כדי לצבור דקות משחק משמעותיות יותר במטרה לחזור למכבי חיפה כשחקן הרכב. האופציה על עומר דמארי לא תמומש מאחר שהסכומים אותם הוא אמור להרוויח בלייפציג גבוהים מאוד.

אלאך מעוניין להחתים את אריאל הרוש על חשבונו של עמרי גלזר המאכזב. אם שוער נבחרת ישראל, שנמצא בעונה מצוינת באנורתוזיס פמגוסטה, לא יצטרף, יוחתם שוער זר. גלזר שעובר עונה קשה ולא מצדיק את האמון והקרדיט שקיבל, לקח את החלפתו במחצית בצורה קשה. רטן לקח אותו לשיחה במחצית אחרי הטעות שלו שהובילה לשער השוויון של הפועל חיפה, כשגם איתי מרדכי ומאמן השוערים שוחחו איתו, והסבירו לו שההחלטה להחליפו באוהד לויטה היא הכרחית. "אני צריך להיות מקצועי ומי שלא טוב צריך להחליף אותו. שנינו נסערים ולכן לא אשוחח איתו אחרי המשחק אלא אחכה כמה שעות", אמר ההולנדי בהתייחסו לשוער.

אחרי הטעות של גלזר, רק עמרי בן הרוש ניגש לנחם אותו, כשעם השריקה למחצית רצו אליו מוחמד עוואד ואופיר מזרחי. "גלזר לא שוער להוביל מועדון גדול. הוא פשוט עדיין לא בשל לכך ומשחק הרגל שלו פשוט גרוע בניגוד ללויטה", אמרו במכבי חיפה.

גלזר אמר לחבריו כי נכון היה להעניק לו תמיכה דווקא אחרי סיטואציה כזו. האירוניה היא שגלזר איבד כדור דווקא לגילי ורמוט, שהיה נוסע איתו לכל אימון של מכבי חיפה, ונחשב לחבר קרוב. הירוקים היו אמורים לשבת עם גלזר על חוזה חדש, ונראה שעכשיו גם אם יוצע לו להאריך חוזה, הוא לא יקבל את השכר לו ציפה.

לויטה שסופסל ולא נספר בתקופת גיא לוזון, צפוי להמשיך לקבל דקות אחרי כמה פעולות טובות שלו, שזכו גם לתמיכה רחבה מהקהל. אחת מהן הגיע בדקה ה-86 כשהציל שער בטוח ממקסים פלקושצ'נקו ובתוך תוספת הזמן שוב עצר בעיטה של קשר הפועל חיפה שנכנס כמחליף. אלאך הבהיר כבר ברגע שהגיע שהוא מכיר את לויטה מהליגה ההולנדית, והופתע לגלות שהוא שוער משנה בכדורגל הישראלי, אבל הבין שמכבי חיפה בונה על גלזר עתידית ויישר קו.

בתוך כך, אזולאי, עומר דמארי וסינטיהאו סלליך זכו למחמאות. "כשרק שלושה מתוך עשרה שחקני שדה נראים טוב זה אומר הכל", סיכמו במועדון. "בעונה כזו לא מגיע לנו כלום. אולי עדיף לבנות הכל מחדש". למרות ההדחה במכבי חיפה הודיעו כי אין שינוי בצוות המקצועי או על הקווים, לפחות מבחינת הבעלים. בשני, במשחק המרכזי מול הפועל חיפה ינסו בקבוצה להחזיר מעט מהכבוד.