שטורם גראץ בעקבות אשכנזי, מורי לאן?

האוסטרים עקבו אחרי הקשר. קונסטנטין סגר סופית בבית"ר י-ם

תומר לוי
תומר לוי  16.05.19 - 07:48

תגיות: בני יהודה

תחילת כתבה

בני יהודה חוגגת. הקבוצה מהשכונה הוכיחה שוב כמה אופי יש לה, כשזכתה בפעם השניה בתוך 3 שנים בגביע המדינה. כשהם באפיסת כוחות מוחלטת, החבורה של יוסי אבוקסיס התעלתה, ידעה לחזור מפיגור, וכמו בסיפור סינדרלה של ממש, יובל אשכנזי, שהגיע ממעמקי ליגה א', היה זה שכבש את הפנדל המכריע ששלח את הגביע לרחוב האצ"ל.

כפי שפורסם כאן לראשונה, שטורם גראץ האוסטרית, עוקבת אחרי יובל אשכנזי, כשאתמול שוב נכח נציג שלה שעקב אחריו מקרוב. ההערכה היא שהאוסטרים ינסו לקדם את המגעים עימו ויגישו הצעה לבני יהודה עבור השחקן, שמחזיק בחוזה בעונה נוספת. עוד שחקן שעתידו לא ברור הוא דן מורי, שהיה מהמצטיינים בגמר. הבלם יסיים את חוזהו בכתום ועשוי לבדוק אופציות בחו"ל. "דן הוא הביא את כל הניסיון שלו ודחף אותנו קדימה. הוא השאיר אותנו במשחק", החמיאו לו במועדון, "הנחישות שלו היתה מדהימה. ההנהלה צריכה להחתים אותו וכמה שיותר מהר".

עוד סוגיה שתעסיק את קברניטי המועדון לעונה הבאה הוא עתידו של שי קונטסנטין. המגן סגר על חוה בבית"ר י-ם לשלוש שנים, אך קיימים פערים בין בית"ר לבני יהודה על דמי ההשבחה. הכתומים דורשים עבורו כמיליון וחצי ש"ח, ולכן העסקה לא יכולה להיסגר במתווה הנוכחי. מאוויס צ'יבוטה, שיעבור בשנה הבאה ללודוגורץ, למעשה ערך את הופעת הפרידה שלו מבני יהודה אמש, כשכבר היום הוא יטוס לקונגו מולדתו ומשם לבולגריה. 

הבעלים, ברק אברמוב, יחליט על מענקים אחידים עבור השחקנים, שכן למעט אמיליוש זובאס, אין לאף שחקן סעיף בחוזה שמבטיח מענק על זכייה בגביע. "הגביע הזה של כולם, אבל דווקא דור ג'אן רשום על הגביע הזה יותר מכולם", תיארו במועדון את התחושות בסיום, "שערים מכריעים שלו העלו אותנו נגד נצרת עילית ועפולה, כשגם אתמול הוא הביא את השיויון. הוא לא משחק הרבה, אבל מדובר בסקורר גדול ואנחנו שמחים בשבילו".

אומנם בני יהודה הבטיחה את השתתפותה בליגה האירופית, אך במחזורים שעד לסיום העונה היא תיאלץ להסתדר ללא איסמעילה סורו ואיציק עזוז, שלמעשה סיימו את העונה בגלל הפציעות שספגו בגמר הגביע.