מתיחת פנים: כך הסגל של בני יהודה ייראה ב-19/20

אוהדי הכתומים שוב חגגו תואר יוקרתי, אך הקבוצה צפויה להיבנות מחדש במהלך הקיץ. לאבוקסיס יש סעיף יציאה, עתידם של זובאס ואשכנזי, מי יישאר ומי יעזוב? מקום לדאגה

תומר לוי
תומר לוי  16.05.19 - 10:15
תחילת כתבה

העונה עוד לא נגמרה ורק יממה עברה אחרי הזכייה השניה בשלוש שנים בגביע המדינה, אבל כבר עכשיו ידוע כי בני יהודה צפויה לבצע מתיחת פנים רצינית במהלך הקיץ הקרוב. חלק לא מבוטל של שחקנים צפוי לעזוב, ויוסי אבוקסיס, שכמובן נשאר במועדון, יצטרך לבנות את הקבוצה מחדש. חוזהו של המאמן שודרג והוא ירוויח 300 אלף דולר, עם סעיף יציאה של חצי מיליון דולר.

לגבי אמיליוש זובאס ישנו סימן שאלה גדול. לשוער יש חוזה לעונה נוספת, אך במועדון מחכים לקבלת הצעה טובה על הליטאי, שגם הוא מעוניין להתקדם. כפי שפורסם בערוץ הספורט, שי קונסטנטין כבר סיכם לשלוש שנים בבית"ר ירושלים. הקפטן איציק עזוז יחתום לעונה נוספת, כאשר דן מורי שמסיים חוזה מעוניין לבדוק אופציות אחרות בשלב זה.

קרלוס קוויאר הוותיק (37) לא מעוניין עדיין לפרוש, אך בקבוצה מתלבטים לגבי הבלם הספרדי בשל גילו המתקדם. מתן בלטקסה המושאל יחזור למכבי תל אביב, לאיסמעילה סורו יש חוזה אבל הקשר שנפצע אמש בגמר מבוקש בארץ ובחו"ל. גם ליובל אשכנזי, שכבש את הפנדל המכריע, חוזה לעוד עונה, והוא צפוי לקבל שדרוג אם לא יעזוב. הקשר מעורר עניין רב, כאשר שטרום גראץ האוסטרית כבר בעקבותיו.  

כידוע, החלוץ מאוויס צ'יבוטה כבר חתם בלודוגורץ הבולגרית, בזמן שיאקוב סילבסטרה מסיים חוזה ויעזוב לקבוצה אחרת בחו"ל. דולב חזיזה סיכם לשנתיים במועדון, אך גם הוא מעורר עניין רב ולא בטוח כלל שיישאר. עמית זנטי המושאל יחזור למכבי חיפה.

מי שלמעשה נשארים בוודאות הם: הבלם הצעיר דניאל פלשר, אבישי כהן, איציק עזוז, סגס תאמבי, דור ג'אן - כולם תחת חוזים. אורי צעדון ודור כוכב כבר חתמו, כאשר גם יהונתן שאבי, השוער השני, חתום לשנתיים נוספות וימשיך.

הבעלים ברק אברמוב התייחס לשינויים הצפויים במועדון: "זה מחיר ההצלחה. קבוצות ירצו את השחקנים הכי טובים ונשתדל להשאיר את רובם. אם לא נצליח נבנה מחדש ונביא שחקנים צעירים וטובים".

כמו כן, אי אפשר שלא לציין את אורי גוטמן. יש שיגידו שהוא הדור החדש והמודרני של השחקנים. הוא עם אבוקסיס כבר שלוש שנים, ובשנה הבאה ככל הנראה יילך למצות את הפוטנציאל הגבוה שיש לו כמאמן ראשי, למרות שאבוקסיס היה מעדיף להשאיר אותו כעוזר מאמן. למה? אבוקסיס סומך עליו מאד ומודע ליכולות של גוטמן הצעיר. הוא מנתח ומכין את האסיפות הטקטיות גם של היריבות וגם של הקבוצה. כל הסלקציה של הזרים מתחילה אצלו. הוא מקבל הרבה מרחב פעולה, ועל כן קיימת כלפיו הערכה גבוהה. גם הוא ככל הנראה יחסר בצד המקצועי בשנה הבאה, לאבוקסיס בפרט ולבני יהודה בכלל.