"הגביע הזה הוא חשוב יותר מהקודם"

אדרי בראיון ל-5 באוויר: "צריך להסתגל לשינוי ששועה עובר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.19 - 14:07
תחילת כתבה

ירדן שועה היה יכול לזכות בתואר הראשון שלו כשחקן בוגרים. החלוץ, שפתח את העונה בבני יהודה בתור שחקן לא מוכר, הפך עד מהרה לאחד השחקנים הבולטים בליגה ובסופו של דבר עשה את קפיצת המדרגה ועבר למכבי חיפה, בה עדיין לא השתלב. בזמן שהאקסית חוגגת את הזכיה בגביע המדינה, הוא מבצע עבירות משמעת ומסתבך.

מי שמכיר טוב מאוד את שועה הוא מנכ"ל בני יהודה כפיר אדרי. בראיון ל"חמש באוויר", הודה שהוא לא ממש מופתע מההתנהגות של החלוץ: "הוא עובר איזה שינוי שצריך להסתגל אליו, למרות שגם לפני שהוא עלה לבוגרים ידענו שיש לו את החיסרון הזה, את הפתיל הקצר באימונים".

"ידענו איך להכיל את שועה וכשהוא הגיע לבוגרים היו לנו המון שיחות עם המשפחה, לי באופן אישי היו המון שיחות איתם. אבוקסיס לקח אותו כפרויקט", סיפר אדרי והוסיף: "אין ספק שיש הבדלים, יש שחקנים שיכולים להיות מוכשרים פי כמה, אבל יהיה להם קשה להשתלב בדרישות של מועדונים גדולים ולדעת לעמוד בסטנדרטים שלהם. אני חושב שזה גם הרבה ברמה של איך מתעסקים עם הילד והיחס שהוא מקבל".

ומה עם הזכיה הגדולה? "הגביע הזה הוא חשוב יותר מהקודם. בתחילת העונה, הרימו גבה כשראו את הסגל שלנו, אבל הוא היה אחראי להישג", הודה אדרי והסתכל לעבר העונה הבאה: "ננסה להעמיד את התקציב הגבוה ביותר שאפשר כדי להמשיך את הדרך. אנחנו מעמידים קבוצה טובה ובריאה, אבל אנחנו שואפים ליותר. אנחנו מודעים למגבלות שיש לנו, אנחנו לא הפועל באר שבע. אף פעם אין תקרה, גם בבני יהודה".

"השאלת שחקנים ממכבי תל אביב? הריב עם בן מנספורד נגמר. ישבנו, דיברנו, צחקנו ושמנו הכל מאחורה", המשיך אדרי. "אם נחשוב שיש שחקן שיכול לעזור לנו, נעשה את זה. המטרה שלנו היא לא לשאול שחקנים, אלא אם כן תהיה לנו אופציה, אבל אי אפשר להטיל על זה וטו".

בני יהודה צפויה לעבור קיץ ארוך ועלול להשתנות מן הקצה אל הקצה, אבל אדרי טען: "נכון שרוצים את דולב חזיזה או יובל אשכנזי, אבל יש להם חוזה לעונה הבאה. אני מאמין שהשלד יישאר, שההצלחה וההגעה לאירופה תשפיע על שחקנים להישאר ותגרום לאחרים להגיע. קשה מאוד לשמור על שחקן כשקבוצה גדולה רוצה אותו".