"שועה? כל מי שיוכיח את עצמו, יקבל דקות"

מאמן חיפה, בלבול, אחרי ההעפלה: "לא אהבתי את היכולת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.01.20 - 21:26
תחילת כתבה

מכבי חיפה יכולה לנשום לרווחה. הירוקים עברו הערב (שלישי) עוד משוכה בגביע המדינה לאחר שגברו 0:1 על הפועל אום אל פאחם בעפולה והעפילו לרבע גמר המפעל אחרי לא מעט מאמץ וזיעה. ירדן שועה, שעלה כמחליף, כבש את שער הניצחון (57) למדורגת שנייה בליגת העל, שנאלצה לרדת אחורה ולהגן על היתרון שלה עמוק בתוך תוספת הזמן. הקבוצה מהלאומית, שהעיפה את מכבי ת"א בשלב הקודם, תשאר עם המחמאות הפעם.

"אני חושב שקודם כל מה שחשוב זה שעברנו שלב", סיכם מרקו בלבול. "הגענו לכמה מצבים, לא היינו מדויקים. היה לנו מזל, הם היו יכולים להשוות פה, אבל טוב שעברנו. השחקנים מגלים אופי, היו רגעים קשים היום. נלחמו כדי לא לספוג. לא אהבתי את היכולת, זו לא היכולת של חיפה, במיוחד בחצי השני, יש הרבה מה לשפר".

על הרוטציה הרחיב המאמן: "כל מי שנכנס נותן תמיד הכל, לפעמים זה יותר טוב ולפעמים פחות. יש עומס גדול מאד על הקבוצה, יש פה סגל צעיר ולא סגל גדול או רחב. הרוטציה מאד קצרה. עברנו את המשחק בשלום גם מבחינה בריאותית, שזה מאד חשוב. שועה? אנחנו שמחים שכבש, והיה יכול לכבוש עוד אחד בדקה האחרונה. אני שמח מאד עבורו ועבור הקבוצה שהצלחנו להעפיל. יקבל יותר דקות? כל שחקן שיוכיח את עצמו, יקבל דקות, כן".

נטע לביא גם כן צינן את ההתלהבות: "לא שיחקנו מספיק טוב. שמחים שניצחנו, זה הכי חשוב, ועכשיו מסתכלים קדימה. ידענו שלא יהיה משחק פשוט, לפעמים גם כשמתכוננים אז לא פשוט. בחיפה תמיד דורשים להיות קבוצה התקפית. היום הלך פחות טוב. ללחוץ יד לנשיא? לא חושבים על זה, יש עוד שלושה משחקים והרבה עד סוף העונה. יש לנו משחק כבר בשבת".

נועם שוהם, מאמן המפסידה, דיבר על כך שהברק לא הכה פעמיים: "במבחן התוצאה לא, אבל באיכות שראיתם היום, מבחינתי הברק הכה כמה פעמים. ראינו קבוצת כדורגל שלא נופלת מחיפה, במיוחד במחצית השנייה. חיפה בכל המשחק הגיעה ל-2-3 הזדמנויות. זה כבוד גדול לעיר אום אל פאחם ומי שקשור אליה, במיוחד לקהל".

שוהם ניסה להסביר מה היה חסר: "שהכדור בקורה ייכנס ונלך להארכה. אינטנסיביות, שעות אימון יחד ותרגולים טקטיים. הצטרפות להתקפה, לחץ על הכדור בהרבה מקומות על המגרש... כל הכבוד לשחקנים, אני רואה קבוצות בליגת העל שמתבטלות מול חיפה ולא עשינו את זה. מצדיע לשחקנים ולקהל. השחקנים הפתיעו אותי היום. קל להישבר מול חיפה ב-1:0, לא פשוט לשחק בקצב הזה וברמות האלו. ככל שהזמן התקדם, העלינו קצב וזה גם הפתיע אותי. מעודד ממה שראיתי, יש פה חבר'ה מדהימים וקהל שאין בליגת העל".

ריף מסיקה, שהיה קרוב לשער שוויון, סיכם: "חלום הגביע נגמר. כל השבוע דיברנו על זה שלא נישאר עם המחמאות ונעשה משחק טוב ובסוף לא ננצח. זה לא שווה כלום באמת. עוד קצת ריכוז, יכולת ומזל ואולי היינו יכולים לעשות משהו גדול גם היום. כעת נתרכז בליגה. יותר מדי כבוד לחיפה? חושב שזה לגיטימי שקבוצה גדולה מגיעה מול יריבה מהליגה הלאומית, אז קצת חוזרים אחורה ויש דומיננטית. הם הגנו אחרי השער והבנו שאין לנו מה להפסיד, כמעט הצלחנו. אכזבה, ממש באסה. מאחורינו כבר. בוסט לליגה? שני המשחקים מול חיפה ות"א ראו את הפוטנציאל שיש בקבוצה הזו מבחינת ניהול, קהל ומקצועיות".