ב"ש לדין על גזענות, אבוקסיס דאג לבונוס

המשקיף ציין נהמות מצד האוהדים לעברו של מלדה, המאמן ירוויח 100 אלף ש"ח במקרה של זכייה בגביע. האסלביינק עשוי להימכר ופאוליניו להיחתך, אבוקסיס ביקש שלושה שחקני חיזוק

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.01.20 - 08:33
תחילת כתבה

המון לחץ השתחרר אתמול (חמישי) בהפועל באר שבע. אחרי תקופה לא פשוטה, סוף סוף נראה חיוך על פניהם של אנשי הקבוצה בעקבות הניצחון על מכבי נתניה, שהעלה את האדומים מהנגב לרבע גמר גביע המדינה, ובעיקר השאיר את הקבוצה בהתמודדות על תואר משמעותי, דבר שנראה היה דמיוני עד הדקה ה-83.

בצד הפחות נעים של הערב אתמול, ב"ש תעמוד לדין על קריאות גזעניות מצד אוהדיה כנגד יונס מלדה. הקריאות נרשמו בדו"ח של המשקיף יאיר גלילי, ונטען כי הן היו במהלך החימום של השחקנים ולפני שריקת הפתיחה. עם זאת, במועדון הדרומי הכחישו את הטענות.

מבחינה מקצועית, במשחקו השני של יוסי אבוקסיס על הקווים, ב"ש שוב לא נראתה טוב וגם מערך שלושת הבלמים שאיתו פתח המאמן לא עזר. אחרי מחצית ראשונה חלשה, אבוקסיס הימר על חנן ממן וניב זריהן, ויחד עם רמזי ספורי שנכנס מאוחר, החילופים שינו את המשחק לחלוטין והפכו את הקבוצה ליותר התקפית. אבוקסיס, שדאג בחוזהו למענק גביע בסך 100 אלף ש"ח, החמיא לשלושה והם יילקחו בחשבון למשחק הליגה הקרוב.

במקביל, המאמן יישב עם ההנהלה כדי לקבל החלטות לגבי פאוליניו שעשוי להיחתך ולגבי זר אחד שיגיע. אבוקסיס סיפר אתמול כי הכוונה היא להתחזק בשלושה שחקנים, אבל הברזילאי וג'ימי מארין יעזבו, תישאר לו במכסת הזרים מקום לשניים בלבד. כרגע, אין שחקן ישראלי חופשי על הפרק, אלא אם כן ניקו אולסק יגיע בעסקת שיר צדק או שאלונה ברקת תרכוש את מאוויס צ'יבוטה.

תומר יוספי, שהתבקש להמתין עד אחרי המשחק מול נתניה, יקבל אור ירוק לעזוב בהשאלה, כמו גם גל לוי. במועדון דיברו על רצון למכור את נייג'ל האסלביינק ששוב אכזב והוחלף במחצית, ולא מן הנמנע שעד סוף חלון ההעברות יהיה שינוי במעמדו.

בתוך כך, במועדון זעמו על התנהגות שחקני מכבי נתניה בסיום וטענו שהם ניסו לתקוף אותם אחרי שראו אותם חוגגים. "בנתניה שכחו שהם חגגו מולנו בניצחון בגביע, אז מה הם רוצים?". בין הבעלים של הקבוצות שוררת מערכת יחסים חמה ונראה שהם ילבנו את העניינים במהרה.