אוהד בית"ר הגיש תלונה על תקיפה נגד בניון שמכחיש

האירוע החריג התרחש לכאורה לאחר ההפסד לפ"ת ברבע הגמר בנתניה. המנהל המקצועי: "יש לנו צילום שהוא מתעמת עם אוהד אחר". חילופי האשמות בבירה בעקבות ההדחה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.03.20 - 12:48
תחילת כתבה

אירוע חריג בכדורגל הישראלי: אוהד בית"ר ירושלים הגיש אתמול תלונה במשטרת מרחב השרון נגד המנהל המקצועי של בית"ר ירושלים, יוסי בניון, בטענה כי האחרון תקף אותו בתום ההפסד של בית"ר ירושלים למכבי פ"ת במסגרת רבע גמר גביע המדינה. האירוע התרחש לכאורה מחוץ לאצטדיון בנתניה.

בניון מסר לערוץ הספורט בתגובה: "יש לנו צילום שהוא התעמת עם אוהד אחר ולא איתי". שחקן העבר מתכוון להגיש תלונה שכנגד תלונת שווא ויתבע אזרחית על נזקים.

תגובת בית"ר הרשמית: "בסיום המשחק מספר אוהדים הגיעו לתא הצפייה של הנהלת בית״ר ירושלים והחלו לקלל את יוסי בניון התפתח עימות מילולי קצר בין הצדדים. העימות הפיזי היה בין אוהדים שהיו באזור תא הצפייה באותו זמן".

ולעניין ההדחה מהגביע: המאמן רוני לוי אמנם הבהיר אחרי שריקת הסיום אתמול שהעונה לא נגמרה עבור הקבוצה שלו, והמטרה נשארה לסיים במקום השלישי בליגה, אבל קודם כל מאמן בית"ר יצטרך להרים את השחקנים מבחינה מנטאלית ובעיקר לעצור את הביקורת שהעבירו חלק מהשחקנים על חבריהם.

"יש אצלנו שחקנים שלא יכולים לשחק בקבוצה כמו בית"ר ירושלים", אמרו כמה שחקנים בכנות. את מירב הביקורת ספגו אנטואן קונטה, אור זהבי, אורי מגבו ועלי מוחמד. לוי גארסיה, שחזר מפציעה לאחרונה, שותף ל-120 דקות בלית ברירה ונראה חלוד. כמו כן, חסרונו של דן איינבינדר שוב הורגש.

"קונטה עולה למעלה כאילו הוא חלוץ ועושה מה שבא לו", צעקו האוהדים בסיום לרוני לוי. חלק מאנשי הקהל ביציע קיללו את השחקנים, כששי קונסטנטין נראה מדוכדך מכולם אחרי הפנדל הגורלי שהחמיץ. להוציא את איתמר ניצן, שזכה לקריאות עידוד מהקהל הזועם, היתר שמעו דברים אחרים.

אופיר קריאף ייעדר מהמשחק מול הפועל באר שבע בפלייאוף העליון אחרי הכרטיס האדום שספג. בבית"ר באו בטענות לעידן לייבה על שלא הוציא אדום גם לשחקן מכבי פ"ת, אבנדרו ברנדאו, אחרי עבירה גסה על פרדי פלומן.