משרד הבריאות אישר, האוהדים חוששים להגיע

כאלף ביקשו את כספם בחזרה לפני רבע הגמר בין חיפה לב"ש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.03.20 - 17:12
תחילת כתבה

בעקבות בהלת הקורונה, כ-1,000 אוהדים של מכבי חיפה ביקשו את כספם חזרה לפני המשחק מול הפועל באר שבע ברבע גמר הגביע. זאת, כהמשך לדחיית המשחק שהיה אמור להתקיים ביום רביעי שעבר, אך נדחה בשל הנחיות משרד הבריאות להתמודד עם הנגיף.

למרות החשש מהקורונה, במועדון עדיין מקווים ש-20 אלף אוהדים יגיעו לסמי עופר, כפי שהיה אמור לקרות במשחק ברביעי אם לא היה נדחה. עם זאת, במועדון מהכרמל ציינו שכל אוהד שמחזיק בכרטיס ואינו מעוניין להגיע - יקבל את כספו בחזרה.

כמו כן, כ-2,000 כרטיסים נשלחו להפועל ב"ש, אבל כרגע ההיענות של אוהדי היריבה לא גבוהה. בשל הנחיות משרד הבריאות, האוהדים יתפרסו על כל היציעים כשבכל יציע יוכלו להיות 4,500 אוהדים מקסימום.

בצד המקצועי, אחרי ההדחה של בית"ר ירושלים בשבוע שעבר, בחיפה משוכנעים שהמנצחת במשחק בשני בערב, היא זאת שתניף בסופו של דבר את גביע המדינה. "סביר שמי שיעלה מהמשחק הזה, יניף את הגביע", אמר אחד משחקני חיפה לקראת מפגש רבע הגמר.

מי שעוד ישמח מאוד שזה יקרה הוא מרקו בלבול. בסביבתו סיפרו כי אם יוביל את הקבוצה לזכיה בגביע, הוא יקבל הצעה לחוזה חדש. בינתיים, עם זאת, לא הועברו אליו שום מסרים בנושא.

רק בשבוע שעבר, טרם דחיית משחק הגביע, מכבי חיפה הביסה את הפועל באר שבע בליגה, 0:4. הירוקים מבינים שהפעם צפויה אופרה אחרת. "זה יהיה משחק שונה לגמרי", אמר בלבול לשחקנים. "ב"ש תגיע כדי לסגור את המשחק ולצאת למתפרצות. היא לא תשחק כדורגל פתוח כמו שהיה במשחק הליגה ונצטרך למצוא לזה פתרונות".

אחד מהפתרונות שבלבול מתכנן הוא החזרתו של דולב חזיזה להרכב הפותח. על פי התכנון המוקדם, מסתמן שחזיזה, שכבש את השער הרביעי בניצחון האחרון מול ב"ש צפוי להחליף את סנטיאהו סלליך בהרכב, כשיתר השחקנים שפתחו במשחק הליגה ימשיכו ב-11.

הרכב משוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, טרנט סיינסברי, עופרי ארד, סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי, דולב חזיזה; צ'ארון שרי, יאניק וילדסחוט וניקיטה רוקביצה.