ב"ש הודיעה: מרואן קבהא שבר את כף ידו

הקשר נפצע בניצחון על חיפה. מחמאות לז'וסואה ואבוקסיס. "מבין הקבוצות שעלו לחצי הגמר. על הנייר, אנחנו פייבוריטים לזכייה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.03.20 - 14:35
תחילת כתבה

אחרי תקופה ארוכה של תסכול, בהפועל ב"ש חזרו אתמול (שני) לחיים והשאירו לעצמם סיכוי לסיים את העונה עם תואר אחרי שהשחקנים של יוסי אבוקסיס גברו 1:2 על מכבי חיפה והוכיחו אופי כשחזרו מפיגור בסמי עופר לניצחון יוקרתי. במיוחד לאור התבוסה 4:0 במשחק הליגה האחרון בין הקבוצות. למרות זאת, היום התברר כי מרואן קבהא שבר את כף ידו השמאלית במהלך המשחק, לאחר צילום שערך בבית החולים סורוקה. ידו של הקשר גובסה, אבל הדבר לא אמור למנוע ממנו היעדרות וייתכן כי ישחק עם סד.

החלטת ההנהלה ומערכת ההסברה של המועדון לצלם את משפחות השחקנים ולהקרין לשחקנים את קטעי הוידאו רגע לפני היציאה למגרש בחדר ההלבשה הוכיחה את עצמה. מדובר בקטעי וידאו שהיו מכינים בתקופת ברק בכר לא מעט, ואתמול זה חזר על עצמו.

ז'וסוואה היה מספר אחד על הדשא כששיפור ניכר גם במשחקו של דויד סימאו ואור דדיה שהשתפר ככול שהמשחק התקדם. נייג'ל האסלביינק, שספג ביקורת בשבועות האחרונים, הציג את משחקו הטוב ביותר העונה, אבל כאמור הפורטוגלי שבישל את השער הראשון למיגל ויטור היה מעל כולם. "כשהוא רוצה הוא גדול על הליגה הזו", אמרו שחקנים בב"ש.

אבוקסיס ראה את השחקנים חוגגים בחדר ההלבשה, אבל הספיק גם לומר שיש עוד דרך ארוכה עד ללחיצת יד לנשיא המדינה ולגביע שני ברציפות שלו. המאמן זכה למחמאות על הדרך בה הכין את השחקנים ונדמה כי משיטת שלושת הבלמים הוא מצליח להוציא גם הרבה יותר.

"מעכשיו יש לנו רק מה להפסיד. מבין הקבוצות שעלו לחצי הגמר אנחנו פייבוריטים לזכייה, לפחות על הנייר", אמרו השחקנים בסיום והודו שהם מקווים מחר להגריל את מכבי פ"ת מהליגה הלאומית. אבוקסיס מקווה להימנע ממפגש מול בני יהודה אותה הוביל לזכייה בעונה שעברה וכמובן יעדיף שלא לפגוש את הפועל ת"א שנמצאת בכושר טוב וגם בה אימן תקופה.

בן ביטון ישוב לאימונים אחרי הפגרה כמוהו גם עמית ביטון שעוד חש בכאב באיזור הברך. ארנסט שטקוס חזר לאימוני ריצה, אבל נאסר עליו לגעת בכדור בידו אחרי הניתוח שעבר. רמזי ספורי ישוב לאימונים בימים הקרובים כמו גם אלטון אקולטסה. לבקשת השחקנים הוחלט שכל אנשי הצוות והסגל יגיעו מחופשים היום לאימון.