"להפועל ת"א משחקים בלי קהל זה נזק אדיר"

דובר האדומים מודאג. אדרי: "תמיד כיף לפגוש את אבוקסיס"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.03.20 - 16:54
תחילת כתבה

הפועל תל אביב, מכבי פתח תקווה, הפועל באר שבע ובני יהודה - אחת מהן תניף את גביע המדינה בסוף חודש מאי (אם הקורונה לא תעצור אותן). הגרלת חצי הגמר הביאה איתה מפגשים מסקרנים במסגרתם יוסי אבוקסיס יפגוש את הכתומים איתם זכה בגביע בשנה שעברה וגיא לוזון יתמודד מול האדומים.

"לכל הקבוצות סיכויים שווים לזכות בגביע כשמגיעים לחצי הגמר", טען דובר הפועל ת"א ארז נאמן והוסיף בנוגע לקורונה: "כולם התגעגעו להפועל ת"א ואני מקווה שנוכל לחזור לשגרה. אחרי שש שנים שלא הגענו לפלייאוף היו חסרים לנו המשחקים הגדולים וכולם יודעים שבלי קהל זה לא שווה כלום. הנזק הכלכלי הוא גדול. יש קבוצות שמביאות כסף מהבית, אבל אצלנו זה נזק אדיר".

אסי רחמים, מנכ"ל הפועל ב"ש, הוסיף בנוגע למשבר הקורונה: "העמדה שלנו היא להצמד להנחיות משרד הבריאות. משחק הבית הבא שלנו הוא רק באפריל אז זה קצת רחוק לנו. כמובן שאנחנו מריצים כמה תרחישים ובסוף נעשה את הדבר הכי טוב. תמיד יהיו טענות ותמיד יהיו כאלה שירגישו קצת מקופחים, אבל זה מה שיש".

על חצי הגמר: "במעמד הזה כבר אין קל או קשה. כדי לזכות בתואר צריך לנצח את כולן. עברנו מסלול לא פשוט. הגענו לשלבים האלה ונעשה לזכות סוף סוף מאז 97. אין ספק שזה תואר מיוחד. לצערי יצא לי להפסיד כשוער לר"ג ב-2003. זה מפעל מרגש והאוהדים התעגענו ורוצים לחוות אותו. אין ספק שלזכות בגביע יהיה פרס מתוק למועדון".

מנכ"ל בני יהודה כפיר אדרי התייחס למפגש המיוחד מול האקס שמדריך את הפועל ב"ש: "תמיד כיף לפגוש את יוסי אבוקסיס. זו חווית כדורגל טובה להגיע לחצי הגמר ונקווה שהמצב במדינה ירגע. אין בחצי הגמר פייבוריטית. לא משנה מול מי אנחנו נפגשים. זו חוויה יוצאת מהכלל רק מי שהיה במעמד של חצאי גמר גביע יכול להבין את זה".

"אין ספק שזה קשה לשחק בלי קהל", הודה אדרי בנוסף. "זה פוגע במשחק עצמו וגם בהכנה, בכל דבר. אנחנו צריכים לדעת להתמודד עם זה. כולנו תקווה שזה יפסק כמה שיותר מהר ונחזור לשגרה. הבריאות לפני הכל וצריך להיות קשובים".