"ה-2:6? עוד משחק. אנחנו מכבי, זה משהו רגיל אצלנו"

"חששנו מהמשחק הזה. לא היו לנו שחקני הגנה"; "פריצה? 10 ימים לפני נזרק מהאימון"; "זה לא יום מיוחד. אם נעבור בהיסטוריה בכל יום במאי, תראו משחק גדול של מכבי ת"א". יואב זיו, מנהל הצהובים בהווה ואחד מגיבורי המשחק ההוא, משחזר בראיון ל"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.20 - 13:33
תחילת כתבה

עונת 2014-2015 הייתה השלישית והאחרונה בשושלת האליפויות של מכבי תל אביב, לפני שהעבירה את כס המלכות של ליגת העל להפועל באר שבע, לפרק של שלוש שנים נוספות. העונה ההיא הייתה החותמת הרשמית לגדולתם של הצהובים דאז, תחת פאקו אייסטרן ובניצוחו של ערן זהבי, הצהובים זכו בכל התארים, כאשר גולת הכותרת הייתה הניצחון הענק 2:6 בגמר הגביע נגד אותה הפועל באר שבע.

יואב זיו, אחד משחקני מכבי תל אביב ההיא וכיום מנהל הקבוצה התראיין ל"חמש באוויר" וחזר לניצחון הענק של היריבה מבירת הנגב. המגן שכבש את השער השני של הצהובים במשחק, שחזר את התחושות מאותו ערב שהתרחש בדיוק היום (רביעי) לפני חמש שנים: "כל שחקן שהשתתף שם יכול לשחזר כל רגע בו. חששנו מאוד מהמשחק , זה היה אחרי חגיגות אליפות והיינו בסגל חסר מאוד. כשירדנו ביתרון 1:2 להפסקה, חשבנו רק איך אנחנו שומרים על התוצאה, לא תיארנו שהניצחון יהיה כזה גדול".

כזכור, על שלושה שערים מתוך השישה של הצהובים היה חתום ראדה פריצה. זיו סיפר על ההתנהלות של השבדי ימים ספורים לפני המשחק: "עשרה ימים לפני הגמר הוא יצא בעצבים מאימון אחרי חילוקי דעות עם המאמן. מסתבר שפאקו ידע מה טוב בשבילו".

למרות אותו טרבל וגמר גדול של הצהובים, במועדון התל אביבי בחרו להיפרד מפאקו אייסטרן. זיו התייחס גם למעמדו של המאמן הספרדי באותם ימים: "זלזלו בו מאוד ולא בצדק. גם אם תשאל אחרים יגידו שהוא אחד המאמנים הטובים. הוא ידע להכין את הקבוצה מבחינה גופנית. הוא היה מעמיס עלינו במשקולות וכשאמרו לו שזה יותר מידי, הוא ענה אל תדאגו ברגעים הנכונים הכח הזה יתפרץ כמו מלוע של תותח".

לכבוד ציון חמש שנים לאותו משחק ענק, זיו הבהיר שלפחות מבחינתו, מדובר רק בעוד משחק: "אנחנו לא מציינים את היום הזה, בשבילנו זה עוד יום ואנחנו לא מציינים אותו בתוך הקבוצה בצורה חריגה, אולי בניו מדיה כן, אבל לא מעבר. מכבי ת"א זה מועדון שרגיל ושואף לקחת את כל התארים הללו של מאי, וכל יום במאי אתה תראה משחק גדול של מכבי ת"א. זה נחמד לאוהדים ולתקשורת, אבל כמעודון אנחנו צריכים להכיר את העבר אבל גם להסתכל לעבר המחר".

צפו בתקציר המשחק>>