הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניר קלינגר: "בחלומותיי לא ראיתי את זה קורה"

מאמן הפועל תל אביב אחרי ההדחה מהגביע: "השחקנים שהיו צריכים לעשות אקסטרה לא עשו זאת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.06.20 - 22:55
תחילת כתבה

למכה כזו, היא לא ציפתה: הפועל תל אביב סיימה הערב (שלישי) את דרכה בגביע המדינה, אחרי שנוצחה בחצי הגמר 2:0 ע"י מכבי פתח תקווה מהליגה הלאומית. חניכיו של ניר קלינגר היו חלשים מהרגיל, בוודאי ביחס לתקופה האחרונה - בה במסגרת הליגה השיגו 7 נקודות מ-9 אפשריות, כולל ניצחונות על מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. כעת, האדומים יתרכזו בהמשך המשחקים, וינסו לסיים את העונה בכבוד.

"אנחנו מאד מאוכזבים", סיכם קלינגר. "זה רגע לא קל, אבל צריך לדעת גם לקבל דברים כאלה למרות שזה מאד מעציב, את האוהדים ואת כולנו. אבל זה חלק מהמשחק, כל הכבוד למכבי פתח תקווה וצריך להמשיך קדימה".

כשנשאל אם ההפסד מוריד את הטעם להמשך, אמר: "לא, יש לנו עוד על מה לשחק, יש לנו עוד מטרות. כל נושא החשיבה קדימה זה מאד חשוב לי, לעשות דרך מיוחדת ולא להסתמך רק על רכש וזרים. אתם מכירים אותי, אני מאד מאוכזב, בחלומות הכי שחורים לא ראיתי את זה קורה, אבל צריך להמשיך הלאה".

המאמן נשאל מה לא עבד לקבוצתו וענה: "אני חושב שברור שהשער הראשון שיבש לנו את כל ההכנות. הראשון היה מאד משמעותי. לגרום לפנדל זה הכניס את הקבוצה ללחץ, שגם ככה היה עלינו. כל הדיבורים שזו קבוצה מהלאומית, ניסינו להחדיר לשחקנים מראש שיהיה משחק קשה. עשינו טעות טקטית, היינו צריכים לשחק מהאגפים".

קלינגר גם הפנה קצת את האשמה לחניכים שלו: "שחקנים שהיו צריכים להביא אקסטרה איכות וחדות לא עשו את זה היום - זה קורה. שחקן שמגיע למעמד כזה צריך להביא את עצמו. לא עשינו את הקומבינציות שהיינו צריכים, וזה מה שהפסיד לנו את המשחק, לא מעבר לזה. זה הספורט, לא נוריד את הראש".

גם אוראל דגני ניסה לסכם את ההתמודדות: "קיבלנו גול על ההתחלה, לא חשבנו שנתחיל ככה את המשחק. היינו בפיגור, אז היה קצת לחץ. יש לנו הרבה שחקנים צעירים, ואין מה לעשות. לא היינו מספיק חדים בפעולות האחרונות שלנו. אולי הנענו את הכדור יותר, הגענו לכמות מצבים די טובה, אבל בסוף הרגל המסיימת והפס לפני הגול לא היה לנו, אז הפסדנו".

כשנשאל אם ההדחה תשפיע על ההמשך בליגה, אמר: "לא חושב שזה ישפיע. ייקח איזה יום-יומיים, נעבור את זה. אנחנו עושים עונה... איך שהתחלנו אותה ואיפה שאנחנו עכשיו זה משהו אחר לגמרי. אני מחזיק מאד מהשחקנים. היום לא הגענו מספיק חדים ומרוכזים, אבל יש לנו עוד על מה להילחם בליגה".

לאחר מכן דגני נשאל אם עצם זה שהפועל הוגדרה כפייבוריטית הובילה לשאננות, והגיב: "אני לא חושב שזה היה עניין מנטאלי. ראיתי מה גיא (לוזון) אמר, הוא אוהב את משחקי המילים האלה, הוא חי מזה. הלך לו היום, כל הכבוד".